Чи з’явиться на Сумщині ще один надкластерний медзаклад?
Нагадаємо, влітку минулого року в області була затверджена спроможна мережа медичних закладів (надкластерні, кластерні та загальні). Зокрема, до надкластерних увійшли ті, які надають високоспеціалізовану допомогу в регіоні.
По суті, це – обласні заклади, які мають надсучасне обладнання та відповідних фахівців такого рівня. Наприклад, обласна доросла та дитяча лікарні, онкоцентр і кардіодиспансер. Проте не всі заклади обласного підпорядкування – відповідно до мережі – залишилися автономними. Зокрема, передбачено створення єдиного надкластерного лікувального закладу – шляхом приєднання до КНП Сумської обласної ради «Медичний центр інфекційних хвороб та дерматології ім. Красовицького» іншого КНП – «Регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр» та діагностичного центру в м. Шостка. Простіше – інфекційний напрямок планують об’єднати з протитуберкульозним.
Питання реорганізації фтизіопульмонологічного медцентру нещодавно розглядалося на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я Сумської обласної ради, де були представники ОВА та обох медичних закладів. Заступник голови Сумської облради Микита Баня повідомив членів комісії про те, що розглядалися декілька варіантів щодо роботи фтизіопульмонологічного медичного центру. За результатами опрацювання пропозицій Сумська ОВА надала обласній раді протокол із рішенням про його приєднання до медцентру інфекційних хвороб та дерматології ім. Красовицького. Таким чином, у рамках формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я області, на базі двох медичних закладів є можливість створити один надкластерний заклад зі специфічним напрямом діяльності.
«По суті в їх роботі нічого не зміниться, – прокоментував Микита Баня. – Дві служби об’єднаються, всі бази фтизіопульмонологічного медцентру (в Степанівці, Шостці та на вул. Перекопській у Сумах) будуть збережені та працюватимуть, як і раніше, на своїх місцях. Можливо, в штаті адмінапарату відбудуться зміни».
В.о. директора медичного центру інфекційних хвороб та дерматології Ірина Троцька зауважила, що медзаклади вже певний час співпрацюють і перешкод для їх злиття та негативних наслідків, стосовно надання якісних медичних послуг пацієнтам вона не вбачає. Не зменшаться ні напрямки діяльності, ні обсяги надання медичних послуг. Навпаки, від злиття двох медзакладів в один потужний буде тільки користь.
Утім в.о. директора Регіонального фтизіопульмонологічного медцентру Віталій Мостовий акцентував увагу на тому, що пацієнтам фтизіатричного напряму необхідний певний ряд інших медичних послуг (торакальна хірургія, ортопедія, комп’ютерна томографія тощо). Інфекційна служба займається лікуванням своєї категорії пацієнтів, а фтизіатрична – своєї, тому він не вбачає покращення надання медпослуг для їх категорії пацієнтів у разі приєднання фтизіопульмонологічного закладу до інфекційного. Віталій Мостовий запропонував уникнути злиття цих двох специфічних медичних закладів та приєднати фтизіатричну службу до багатопрофільного закладу – з метою надання якісних медичних послуг саме фтизіатричного напряму.
Тим не менш, члени комісії вирішили винести запропонований проєкт рішення обласної ради «Про реорганізацію КНП Сумської обласної ради «Регіональний клінічний фтизіопульмонологічний медичний центр» на розгляд сесії Сумської облради.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ