Чому Сумщина – у списку лідерів з виявлення онкологічних хвороб?
Сумщина залишається в лідерах за кількістю виявлених випадків онкологічних захворювань. Втім, такі показники – через те, що наша область також входить і до п’ятірки лідерів з раннього виявлення онкозахворювань, тобто хворобу виявляють на ранніх стадіях, що підвищує шанси пацієнтів на одужання. Про це говорить начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко в ефірі програми «Даю слово» на телеканалі СТС.
Також чиновник розповів, що наразі в Сумах триває кардинальне оновлення обласного онкологічного диспансеру.
За словами Сергія Бутенка, цією темою він опікується упродовж усієї своєї діяльності на посаді. Так, у 2019 році на виділені кошти в сумі майже 14,5 млн грн були перезаряджені три джерела іонізуючого випромінювання.
Наразі особливо актуальним є питання придбання лінійного прискорювача – дороговартісного приладу, який допомагатиме рятувати життя пацієнтів. “Сьогодні медиків почули, що ця проблема є, і для того, щоб Сумщині відповідати сучасним умовам, потрібен лінійний прискорювач. Ми зустріли порозуміння з боку облдержадміністрації, обласної та міської ради”, – говорить посадовець.
На сьогодні йдеться про будівництво нового бункера, про реконструкцію старого, в майбутньому придбання низькоенергетичного лінійного прискорювача, який вже, можливо, буде і в цьому році встановлений. Вже обране місце для бункера, в якому встановлять високоенергетичний лінійний прискорювач. У комплектації обов’язково йде комп’ютерний томограф. “Це дороговартісне обладнання. Низькоенергетичний лінійний прискорювач коштує близько 60 млн грн, (сам апарат і томограф), високоенергетичний – 100 млн.грн”, – повідомив Сергій Бутенко.
Наразі в області створений Благодійний фонд, куди небайдужі підприємці, благодійники, меценати перераховують гроші. Також для придбання обладнання використовуються кошти, отримані онкодиспансером від НСЗУ. 15 млн грн на лінійний прискорювач виділила й міська влада Сум. “Якщо все заплановане вдасться втілити у життя, це буде досягнення десятиліття в галузі охорони здоров’я”, – переконаний посадовець.
Завершити реконcтрукцію планують у 2022 році.
Повне інтерв’ю з Сергієм Бутенком дивіться ТУТ: