Кролевчани занепокоєні можливим закриттям лікарні
13 грудня в актовій залі Кролевецької ЦРЛ зібралися керівники району та міста, депутати, керівництво та працівники лікарні, а також небайдужі громадяни, які намагалися розібратися у реформуванні вторинної ланки медицини та створення на теренах Сумщини госпітальних округів.
Усі присутні зійшлися на тому, що потрібно будь-якими методами зберегти Кролевецьку центральну районну лікарню. Але, якщо від створення госпітальних округів відійти неможливо, то ні в якому разі не вступати до Глухівського госпітального округу, – твердила більшість з понад 50 присутніх.
Конотопський госпітальний округ обрали на засіданні, за що і підняли свої руки під час голосування. За приєднання до Шосткинського госпітального округу не знайшлося голосів, хоча, як зазначали виступаючі на засіданні, дане питання не розглядалося раніше і не вивчалися можливості такого кроку.
Багато запитань про майбутнє лікарні задавали мешканці міста головному лікарю ЦРЛ Сергію Побивайлу. Він розповів про реформування вторинної ланки медицини і створення на базі ЦРЛ лікарні інтенсивного лікування, адже кількість населення нашого регіону не відповідає вимогам для окремого госпітального округу. Тож, лікарня буде працювати, проте в якому статусі і вигляді ще не до кінця зрозуміло. Також він зазначив, що для збереження закладу за останні роки було багато чого зроблено, зокрема численні ремонтні роботи, розроблені і втілюються заходи з економії бюджетних коштів тощо.
Були приведені певні показники лікарень: а саме забезпечення лікарями – у Глухові їх 75, у Конотопі – понад 175, а в Кролевці – 45 лікарів, а інші працюють сумісниками і більшість тих, хто приїздить до нас – це лікарі з Конотопу. Все ж, було зазначено, що у 2019 році Кролевецька ЦРЛ буде фінансуватися, як і в 2018 році, тож місцевим бюджетам, для збереження лікарні, доведеться підтримувати заклад, адже на наступний рік знову прораховується незабезпеченість із заробітної плати на рівні 10 мільйонів гривень.
Мер міста зазначив, що рішення про вступ до будь-якого госпітального округу за громадою, а він підтримає і буде співпрацювати з усіма: “Я хочу, щоб лікарня була в Кролевці, але потрібно говорити правду – населення меншає, лікарі виїжджають…”.
Як сказав після засідання Спаський сільський голова Сергій Завгородній, територіально та логістично мешканці його громади, а також Алтинівки та Мутина виступають за приєднання до Конотопського госпітального округу, адже багато жителів даних територій лікуються там, бо для них доїзд до Конотопа значно ближчий та кращий ніж до Глухова чи Шостки.
Своєрідним резюме даного заходу стали висловлення представників громади про те, що було б логічніше спочатку завершити адміністративно-територіальну реформу, а тоді вже братися до створення округів, адже вже багато років ведеться розмова про входження Кролевеччини до Конотопського району. “Як тоді може бути госпітальний округ в Глухові?”, – задають риторичне запитання кролевчани.
Нагадаємо, у проекті, що розроблений на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 р. № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів», Кролевецький район віднесено до Глухівського госпітального округу, разом з Путивльським та Глухівським. Наразі проходять обговорення даного проекту і кролевчани на засіданні проголосували за Конотопський госпітальний округ, проте чи вплине дане рішення на реформу не відомо.