Майже кожна п’ята лікарня Сумщини не готова укладати угоди з Нацслужбою здоров’я з 1 квітня
На кінець січня 2020 року 22% стаціонарних лікарень та спеціалізованих медичних центрів області не готові перейти на фінансування від Національної служби здоров’я. Для пацієнтів із декларацією або без такої це означає лікування у цих лікарнях винятково за гроші, пише suspilne.media.
Про це розповіла під час брифінгу в обласній адміністрації керівниця Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я Вікторія Мілютіна.
«З першого квітня, згідно з Законом «Про Державні фінансові гарантії», у нас не буде субвенції, у нас будуть заклади, які законтрактували НСЗУ. І будуть отримувати бюджетні гроші через Національну службу здоров’я. Сумщина зараз в рейтингу з підготовки до програми медичних гарантій займає 14 місце по Україні. Високий рівень автономізації закладів, високий рівень реєстрації в СОС. Є питання до комп’ютеризації, є питання до реєстрації лікарів в медичних інформаційних системах і загальна готовність складає 78%», – говорить директорка Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Вікторія Мілютіна.
Аби Національна служба здоров’я уклала угоду, лікарні повинні: перетворитись на комунальні некомерційні підприємства, закупити та встановити комп’ютери, приєднатися до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я, та мати відповідне обладнання та діючі ліцензії на господарську діяльність з медичної практики, щоб надавати у тому числі платні послуги.
«На сьогодні по цифрах, я можу вам сказати, що немає чітких тарифів у нас. Я питала. Вони знаходяться сьогодні в Кабінеті Міністрів на затвердженні, тому тільки після затвердження тарифів, ми зможемо про щось говорити», – каже т.в. о. голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик.
20 грудня, коли депутати обласної ради спробували проголосувати обласний бюджет на 2020 рік, директорка обласного Департаменту фінансів Олена Батраченко казала: аби витримати всі умови для переходу на фінансування від Національної служби здоров’я, лікарням другого та третього рівнів треба витратити близько 800 млн грн. – це майже третина всього обласного бюджету, який затверджений у сумі близько 3 млрд грн.