На ботулізм захворіли 5 мешканців Сумщини, які їли м’ясо та гриби
У п’ятьох мешканців Сумщини виявили ботулізм. Про це розповіла медична директорка клінічного центру інфекційних хвороб та дерматології ім. Красовицького Ірина Троцька.
“Протягом трьох-чотирьох днів — п’ять постраждалих. Ми практично рік не мали випадків ботулізму. Зазвичай у нас (ред. в області) — може бути два-три хворих на рік”, — говорить лікар. За її словами, спочатку захворіла 44-річна жінка. Мешканка Тростянця на момент захворювання, наприкінці листопада, перебувала в Польщі. Швидше за все, причиною отруєння стало м’ясо: у його товщі зберігся токсин, воно було недостатньо термічно оброблене.
“Вона 8 днів перебувала в Польщі. Там жінка не мала, куди звернутися. Її турбували нудота, блювання, велика слабкість, втрата зору, порушення дихання. Вона з чоловіком приїхала додому, в Тростянець, — звернулася до лікарні. Того ж дня її госпіталізували з підозрою на ботулізм. Це був 9-й день хвороби, вже не було сенсу вводити сироватку, проведена дезінфікаційна терапія. Зараз вона почуває себе набагато краще. Її стан — середньої важкості”, — сказала Троцька.
Отруєння у Лебедині
Другий випадок отруєння, з чотирма захворілими, за словами лікарки, пов’язаний з продуктами домашнього приготування — консервованих опеньків.
“З близько 15 людей, які зібралися на святкування дня народження у Лебедині, п’ять — захворіли на ботулізм. Вони вживали гриби”, — зазначила лікар. За її словами, найтяжче захворіла 44-річна жінка, якій стало зле на другий день. Її госпіталізували до міської лікарні.
“На щастя, у нас була одна доза лікувальної сироватки централізованого постачання. Жінку перевели до клінічного центру інфекційних хвороб та дерматології ім. Красовицького. Її стан — середньої важкості”, — зазначила Троцька.
Окрім жінки, отруїлися троє чоловіків. Одного з них теж госпіталізували до центру інфекційних хвороб та дерматології. “Він звернувся на сьомий день хвороби, тож не було вже сенсу вводити сироватку. Пацієнт неважкий. Інші два чоловіки — батько й син — звернулися до центральної лікарні м. Лебедин. Їхній стан — важчий. Була придбана та введена сироватка”, — додала вона.
Що з сироваткою
Наразі, за словами Ірини Троцької, на Сумщині немає сироватки проти ботулізму. “Сироватку наразі купити не можна. Її немає в аптеках. Вона не виробляється в Україні. Партія сироватки завозиться з-за кордону і проводиться реєстрація. Підготовлений і направлений лист до Міністерства охорони здоров’я, центру громадського здоров’я стосовно необхідності закупівлі сироватки за рахунок централізованого постачання”, — зазначила лікарка.
У 2019 році в області в наявності були шість доз, каже Троцька. Їх використали. “Торік додали ще одну дозу. Ми мали можливість ввести її цій жінці. В іншому випадку сироватку доставив приватний підприємець”, — додала вона.