“Надихає любов до людей”: як на Сумщині медиків вітали з професійним святом
27 липня — День медичних працівників України. З нагоди свята медиків вітали й на Сумщині.
У Кролевецькому центрі культури для медиків організували святковий концерт.

Людмила Малець — лікарка-інфекціоністка з п’ятирічним досвідом роботи. Говорить, попри складнощі роботи, її надихає бажання допомагати людям і продовжувати справу: “Робота з людьми — це не легко, але одночасно — це і приємно. Тому скрізь є свої й плюси, і мінуси. Не потрібно сприймати якісь невдачі, якісь негаразди, якісь проблеми близько до серця. Все проходить, пройдуть і негаразди, і лише приємні моменти, щоб залишалися в душі кожного”.
Вікторія Лопата з дитинства мріяла стати лікарем. У медицині працює 8 років. Зізнається, що працювати під час війни складно, але її надихає любов до людей: “Дуже важливо, коли твою роботу оцінюють, коли її поважають і дуже приємно отримувати слова подяки й вдячності від пацієнтів. Попри всі моменти, які зараз відбуваються в нашому житті, дуже приємно отримувати емоції. І, вважаю, вони потрібні всім і кожному щодня”.
Після початку повномасштабної війни медична галузь стала ще важливішою, говорить заступник Кролевецького міського голови Вʼячеслав Жовтя: “Це і реабілітація захисників, і ветеранів, це і лікування, і відновлення тих бійців, які постраждали й отримали поранення. Тому виклики надзвичайно важливі. Кожен медичний працівник на передовій сьогодні поруч із нашим захисниками”.

“Ми всі від самого народження до кінця є пацієнтами. Наш колектив, не зважаючи на ці важкі часи, воєнні часи, але ми намагаємося дарувати гарний настрій і підтримувати всіх і кожного”, — говорить керівниця вокального аматорського етногурту Тетяна Сокур.
Лікарів, медсестер, фельдшерів та водіїв “швидкої”, які щодня працюють у сільських амбулаторіях і фельдшерських пунктах привітали й в Андріяшівській громаді. У структурі медичної галузі громади – три амбулаторії (в Андріяшівці, Глинську та Перекопівці), десять фельдшерсько-акушерських і два фельдшерські пункти. Загалом вони обслуговують понад 8 тисяч мешканців.
Сімейна лікарка Антоніна Юрова працює у Перекопівській амбулаторії Андріяшівської громади понад 30 років. Жінка пригадує, після закінчення Чернівецького медичного інституту вона отримала направлення в Перекопівку на місяць, але залишилася тут назавжди.

“Я хотіла бути лікарем з трьох років і ця моя мрія збулася і ніколи не змінювалась. Я поступила з першого разу в Чернівецький медичний інститут, закінчила його в 1989 році і була направлена в інтернатуру в Роменську районну лікарню. В ті часи треба було відпрацювати в селі і мене на місяць відправили в Перекопівку. Тоді тут був такий високий рівень медоглядів, що я знайшла собі чоловіка і залишилась в Перекопівці, де і працюю по сьогоднішній день”, — розповідає Антоніна Юрова.
Поруч із сімейною лікаркою Антоніною Юровою працює її незмінна медична сестра — Надія Леміш. Жінка ділиться: “Я вже працюю сорок років в медицині. Ніколи не пошкодувала, що обрала цю професію. В день медичного працівника приємно, що нас нагороджують грамотами, що оцінюють нашу працю. Але головне — це радість в очах у наших пацієнтів, що вони одужують і приходять до нас за порадами більше, ніж зі своїми хворобами”.

За словами керівника Центру первинної медико-санітарної допомоги Андріяшівської та Хмелівської сільських рад Володимира Зинькова, робота у сільських медзакладах має свою специфіку: “У сільській амбулаторії немає МРТ, КТ чи ангіографів, звичних для великих медичних закладів. Немає й багатопрофільної команди фахівців. Часто лікар працює сам на сам, маючи лише власний досвід та відповідальність. Але завдяки фаховості й людяності наших медиків ми зберігаємо якість допомоги”.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ