НАВКОЛО МЕДИЧНОГО ЗАКЛАДУ НАЗРІВАЄ КОНФЛІКТ
Навколо нового корпусу психоневрологічного диспансеру на вулиці Ковпака, 18 вже близько місяця назріває конфлікт. На базі нової будівлі планують створити обласну лікарню, а психіатричене відділення диспансеру на 60 ліжок пропонують перевести в один із корпусів обласної лікарні.
Колектив Сумської обласної клінічної лікарні написав відкритий лист-звернення щодо цього приводу.
«Звернення до мешканцiв Сумськоi областi та всiх не байдужих вiд більш ніж 1000-го колективу медичних працівників Сумської обласної клінічної лікарні– це намір бути почутими. Ситуація, яка склалася навколо недобудованого Сумського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру змусила нас піти на відкриту розмову з суспільством.
Необізнаність та хвилювання соціуму, у тому числі наших хворих, не може залишити осторонь когорту медичних працівників, які стоять на сторожі здоров’я людини.
Короткий екскурс в історію установи, в якій ми працюємо.
Заклад створений у 1948 році і на сьогодні є головним лікувально-профілактичним закладом для надання високоспеціалізованої медичної допомоги дорослому населенню області, а по деяким напрямках і дитячому, тобто обслуговує 1 млн. 200 тис. осіб.
За кількістю корисних площ та кількістю спеціалізованих відділень і служб лікарня не відповідає сучасним вимогам як заклад третинного рівня. Протягом останніх 3-ох років проведено поточні ремонти анестезіологічного, офтальмологічного, неврологічного, пульмонологічного, гастроентерологічного відділень та консультативної поліклініки.
У корпусах лікарні розгорнуто 645 ліжок, при цьому норматив площі на одне ліжко складає 7-12 кв. метрів, а у закладі фактично від 3,5 до 5 кв. метрів, що призводить до значного скупчення хворих і не дає можливості розмістити необхідні кабінети та допоміжні приміщення, забезпечити належні умови перебування хворих і створення відповідних умов для роботи медичного персоналу.
Питання будівництва Сумської обласної клінічної лікарні піднімається з 1972 року(45 років). За цей період розроблялося ряд проектів будівництва обласної клінічної лікарні, нажаль, жоден з них не був втілений в життя. Поряд з цим, в області будувалися десятки об’єктів соціально-культурної сфери, але проблеми обласного закладу так і залишилися не почутими. Дана ситуація перешкоджає удосконаленню і розвитку обласної лікарні, в якій надається спеціалізована висококваліфікована медична допомога та унеможливлює розміщення нового сучасного лікувально-діагностичного обладнання для втілення нових методик лікування.
Для багатьох мешканців Сумської області обласна клінічна лікарня є “істиною в останній інстанції” у діагностиці та лікуванні.
Враховуючи економічний стан держави та проведення антитерористичної операції на сході країни, виділити кошти на будівництво лікарні не має можливості, адже згідно розрахунків (СНіП, ДБН) на будівництво нової обласної клінічної лікарні необхідно близько 3 млрд. гривень.
Сумською обласноюдержавною адміністрацією та обласною радою було ініційовано перед Кабінетом Міністрів України та народними депутатами від нашого регіону необхідність будівництва хірургічного корпусу на 350 ліжокпо вул. Ковпака, 18, а 285 ліжок терапевтичного профілю розмістити в добудованих корпусах Сумського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру.
За умови реконструкції 5-поверхової будівлі стаціонару Сумського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру (блок Б), планується перевести з Сумської обласної клінічної лікарні 6 відділень терапевтичного профілю на 250 ліжок.
Будівництво нового 9-ти поверхового корпусу із сучасним операційним блоком та відділенням анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, відділенням хронічного гемодіалізу і перитонеального діалізу дасть можливість розмістити спеціалізовані відділення хірургічного профілю загальною чисельністю 415 ліжок.
Утвориться єдине медичне містечко, де сконцентруються обласні лікувально-профілактичні заклади: обласні клінічні лікарні для дорослих та дітей, обласний кардіологічний диспансер, обласний клінічний шпиталь, пансіонат для ветеранів війни та праці, що дасть можливість не гаяти час на обстеження та встановлення діагнозу.
Розуміючи проблеми психіатричної служби, ми пропонуємо розміщення хворих у лікувальних корпусах No 2 та No 3 за адресою м. Суми, вул. Троїцька, 48.
В той же час облаштований операційним блоком лікувальний корпус No 1 може бути переданий Сумському обласному онкологічному диспансеру для покращення умов лікування хворих з онкологічною патологією.
У разі позитивного вирішення даного питання будуть задоволені потреби населення області в ефективній, якісній і високоспеціалізованій медичній допомозі. Раціонально та ефективно використовуватимуться ресурси, кошти наявних закладів та установ Сумської області та на решті буде вирішено болюче питання трьох лікувальних закладів.
Тому, ми – медичні працівники Сумської обласної клінічної лікарні, які стоїмо на сторожі життя людства, а саме порятунку хворих, звертаємося до суспільства за підтримкою та розумінням».
Колектив КЗ «Сумська обласна клінічна лікарня»
Всього 827 пiдписiв.
Лист оприлюднив у Фейсбуці голова профспілки КЗ «Сумської обласної клінічної лікарні» Микола Савченко.
Нагадаємо, у грудні минулого року закінчили будівництво приміщення обласного психоневрологічного диспансеру на 200 ліжкок, що на вулиці Ковпака, 18. На нього витратили 63 мільйони з обласного бюджету. Тоді за інформацією управління охорони здоров’я області йшлося про можливу зміну призначення психдиспансеру — до нього збираються переселити обласну лікарню. На сесії Сумської облради, що відбулась учора, 24 лютого, рішення про переселення медзакладу так і не винесли. Наразі питання на стадії обговорення.