Не всі районні лікарні Сумщини готові до коронавірусу
У закладах охорони здоров’я Сумщини є 65 апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) та близько 30 кисневих концентраторів, повідомив начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Дмитро Кравцов. Журналісти порахували не лише апарати штучної вентиляції, кількість ліжок та медперсоналу в районних лікарнях Сумщини, а й дізналися, як медзаклади змінили свою роботу у період карантину.
Слід сказати, що інформація, яку надали у лікарнях, відрізняється від тієї, що назвав заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош під час брифінгу 18 березня. За його інформацією, в області 65 апаратів штучного дихання (34 – у районних та 31 – у восьми сумських лікарнях, у тому числі дитячих). Журналісти телефонували в усі районні лікарні області й нарахували, за їх повідомленнями, 60 апаратів ШВЛ, передає suspilne.media.
Із 18 центральних районних лікарень журналістам надали інформацію 17. У Глухівській лікарні не повідомили інформацію, пославшись на зайнятість керівників. Заступник голови ОДА Іван Боршош сказав під час брифінгу в ОДА, що в цій лікарні є 4 апарати штучного дихання, 4 ліжка для важкохворих, в тому числі одне – інтенсивної терапії. Дві лікарні в районах повідомили, що не зможуть приймати інфекційних хворих – Краснопільська та Великописарівська.
Головний лікар Краснопільської районної лікарні Євген Івахненко повідомив, що інфекційне відділення лікарні закрите з листопада 2019 року, тому хворих звідти доправлятимуть у Суми. У лікарні нині працюють 131 медик. Апарат штучної вентиляції легенів у цьому закладі один. Зараз, в умовах карантину, плановий прийом лікарів обмежений, надається тільки ургентна допомога.
У Великописарівській ЦРЛ – такі ж обмеження. У цій лікарні працюють 120 медиків. Є 2 апарати штучної вентиляції легенів.Також лікарня зможе прийняти не більше двох інфекційних хворих, повідомила лікар-інфекціоніст Любов Шевченко, оскільки інфекційне відділення в установі ліквідували. Якщо важких хворих буде більше, їх везтимуть до обласного центру.
Про те, що хворих на коронавірус доправлятимуть до Сум, повідомив і генеральний директор Тростянецької міської лікарні Анатолій Плахтиря. Інфекційне відділення лікарні, розташоване в окремому приміщенні, розраховане на 22 ліжка. За потреби, лікарня зможе прийняти на обсервацію до 30 осіб, які були в контакті з хворими, сказав директор. У лікарні працюють 397 осіб медперсоналу. Апаратів штучної вентиляції легенів у закладі п’ять.
Один апарат штучної вентиляції легенів – у Середино-Будській районній лікарні. У ній працюють 120 медиків. Повна потужність лікарні – 70 ліжок. Заступниця директора Світлана Манушина, повідомила, що, у разі великої кількості хворих, можуть перепрофілювати дитяче і терапевтичне відділення, виділивши для інфекційних хворих 35 ліжок.
Ще по два апарати ШВЛ – в Ямпільській (тут працюють 305 медиків), Путивльській (181 медик), Недригайлівській (197 медиків), Липоводолинській (141 медичний працівник), Буринській (220 медиків) районних лікарнях. В усіх цих лікарнях на час карантину припинили планові операції, планові медогляди, обмежили відвідування хворих.
Ще по 4 апарати ШВЛ мають лікарні Білопілля (там працюють 294 медики) та Ромнів (840 медиків). У Білопільській ЦРЛ готові надати 10 ліжок для інфекційних хворих та 8 ліжок – для пацієнтів у обсервації. У Роменській ЦРЛ назвали повну потужність лікарні – 300 ліжок. Іван Боршош, заступник голови ОДА, повідомив, що в цій лікарні є 6 ліжок для важких хворих, із них 2 – інтенсивної терапії.
Про наявність п’яти апаратів ШВЛ повідомили у Лебединській (570 медиців), Кролевецькій (280 медиків) та Сумській ЦРЛ (500 чоловік медперсоналу). В Охтирській районній лікарні, як повідомив Іван Боршош – шість апартів. Там працюють 800 медиків різного профілю. Для важких хворих є 15 ліжок, у разі великої кількості хворих можуть збільшити до 50.
Єдина лікарня, в якій повідомили про наявність тестів на коронавірус – Шосткинська ЦРЛ. Головний лікар Олег Штогрин розповів, що наразі закупили 50 тестів, повна потужність лікарні – 324 ліжка, є 3 апарати ШВЛ, лікування пацієнтів забезпечують 800 медичних працівників.
Найбільше апаратів ШВЛ – 13 – у Конотопській центральній районній лікарні. Щоправда, уточнили, що для інфекційних хворих придатні 5 апаратів. Установа розрахована на 400 ліжок, у тому числі 25 – в інфекційному відділенні. Ця лікарня обслуговує – 95 676 чоловік, сказано на сайті. За інформацією головного лікаря Василя Згонника, у зв’язку з карантином, у лікарні відмінили планові операції та госпіталізацію, відвідування пацієнтів. У роботі задіяні 1000 чоловік медичного персоналу.
Усього на Сумщині 493 ліжка в інфекційних відділеннях і лікарнях, в тому числі 93 бокси та 41 ліжко інтенсивної терапії, повідомив заступник голови ОДА Іван Боршош. У разі збільшення кількості хворих, лікарні будуть використовувати додаткові резерви – 1784 ліжка у 45 додаткових відділеннях, які перепрофілюють під інфекційні.
Центральна міська клінічна лікарня Сум