Шосткинські медики розповіли про роботу екстреної допомоги в умовах пандемії
Медики швидкої допомоги щодня перебувають у зоні ризику через постійний контакт із пацієнтами, які потенційно можуть бути хворими на COVID-19. Один із найважливіших елементів роботи медиків – правильно і своєчасно визначений попередній діагноз. Якщо симптоми людини, що потребує допомоги, схожі на інфікування COVID-19, до такого виїзду бригада має підготуватися додатково, пишеshostkanews.city.
За інформацією в.о. завідуючого станції екстреної медичної допомоги Павла Кузьміна, по Шостці та району працює сім бригад екстреної медичної допомоги. Одну бригаду визначили як «ковідну». Вона виїздить на виклик у спеціальних засобах захисту, проте їх мають при собі і інші бригади фельдшерів загального профілю.
Проте перед цим пацієнта, який зателефонував на «103» ретельно опитує диспетчер.
«Цікавляться про основні скарги, через які викликають медиків. Можуть попрохати переміряти температуру. Питають про біль у грудній клітині, наявність задишки, порушення свідомості, чи приймала людина якісь ліки, та чи знаходиться вона на спостереженні у сімейного лікаря», – говорить Павло Кузьмін.
Є випадки, коли людина має соматичну патологію, хронічне захворювання та ознаки вірусної інфекції. Тоді також виїздить «ковідна» бригада, проте її може підміняти і інша бригада медиків. Стан хворого оцінюють та можуть не госпіталізувати, якщо у хворого легкий, або середній перебіг захворювання, відсутні важкі ускладнення та відсутні супутні патології. Людина може самостійно пересувається. «Далі такі хворі проходять лікування під наглядом сімейного лікаря. Для нашої бригади не має проблеми для госпіталізації. Проблема може бути тільки на вторинному рівні, коли для важких хворих потім не буде вистачати місця», – зазначає в.о. завідуючого станції екстреної медичної допомоги
У разі перебування хворого у середньому стані важкості та у разі наявності патологій – його забирають до лікарні. «На ранок диспетчерська збирає інформацію від усіх медичних закладів про наявність вільних ліжок. В області вже були випадки, коли госпіталізацію за тяжкістю стану проводили не в тому районі, де мешкає сам хворий, а транспортували до іншого. У нас поки що такого ще не було. Ми госпіталізуємо всіх по місту», – зазначив Павло Іванович та додав: подекуди медики потерпають від пацієнтів, які надають неправдиву інформацію про свій стан. Тоді бригаді фельдшерів доводиться йти на самоізоляцію.
«Зазвичай люди говорять як воно є, але бувають, на жаль, випадки надання неправдивої інформації навіть на початковому етапі, коли звертаються ще в телефонному режимі на номер «103», – говорить він.
Машина «швидкої» забезпечена киснем. Тож у випадку, коли людина задихається її стан можуть поліпшити. Після перевезення хворого з підозрою на корона вірус, машина «швидкої» та костюми медиків знезаражуються.
«Після перевезення хворого обробка проводиться на базі інфекційного відділення. На другому етапі, коли бригада повертається на базу екстреної медичної допомоги проводиться додаткова обробка: костюми замочуються у деззасобі. У нас є, як одноразові, так і багаторазові костюми. Багаторазові після обробки можуть використовуватись ще декілька разів». – розповідає в.о. завідуючого станції екстреної медичної допомоги.
Стимулюються грошовими надбавками також і інші бригади, якщо вони надавали допомогу хворому з підтвердженим коронавірусом.