Сумчанин виготовляє захисні маски на 3D-принтері (відео)
Мешканець Сум Ігор Мироненко виготовляє захисні маски на 3D-принтері. Він веде кілька гуртків у Палаці дітей та юнацтва, де триває карантин, передає suspilne.media.
За словами Ігоря, він виготовляє багаторазові маски, в яких потрібно міняти фільтри – ватні диски – кілька разів на день. Під час їх заміни маску треби обробити антисептиком, а якщо її зробити з антисептичного пластика, то обробка взагалі не знадобиться. Уже встиг виготовити кілька варіантів масок. “Є відкритий сайт, на якому можна знайти дуже багато цікавих речей саме під 3D-друк. Десять хвилин мені знадобилося, щоб її (маску – ред.) знайти, п’ять – для того, щоб підготувати для друку на власному 3D-принтері. Потім 2,5-3 години я просто пив чай і чекав, поки принтер її надрукує”, – розповів Ігор Мироненко.
За словами Ігоря, близько 15 хвилин йому знадобилося на те, щоб розігріти маску, приклеїти за формою свого обличчя, склеїти в потрібних місцях і місцями відшліфувати наждачкою.
Найбільше викладачу 3D-моделювання подобається маска з біорозкладного пластику на основі кукурудзяного крохмалю. “При 60 градусах він розм’якшується – його можна звичайним феном розігріти – і за формою власного обличчя маску сформувати”, – пояснив Ігор.
Він також розказав, що вирішив спробувати надрукувати маски через їх дефіцит. “Взагалі-то я викладач, і, власне, викладаю робототехніку. І я дітей саме навчаю афективним технологіям – як за допомогою комп’ютера робити все з нічого. Це буде демонстрація дітям, що можна зробити, використовуючи сучасні технології, комп’ютер і знання, які вони здобули в нашому гуртку”, – вважає викладач.
Собівартість однієї 3D-маски – 120 гривень, це – середня вартість трьох годин 3D-друку. Але ці маски не для продажу, вони – приклад для занять з учнями.