Сумчанка, яка живе в Італії, розповіла про ситуацію з коронавірусом (відео)
Сумчанка Мар’я Цимбалюк разом із чоловіком понад рік живе в Італії. У місті, де вони мешкають, карантину поки немає. Так само, немає і обмежень щодо переміщення людей. Про спалах коронавірусу в країні вона розповіла через інтернет, пише suspilne.media.
“У нашому місті поки що наче все спокійно. Паніки, як такої, немає. Деякі люди ходять в масках, але це поодинокі випадки в якихось місцях, типу магазинів чи аптек. Проблем із постачанням продуктів у магазини немає. Недалеко від міста Падуя знаходиться місто, в якому є зараження коронавірусом. Там розташований госпіталь, куди відвозять хворих людей, а також людей з підозрами на цю хворобу. Місто знаходиться в карантині, заборонений в’їзд, виїзд”, – розповіла Мар’я Цимбалюк.
За словами Мар’ї, в їхньому місті немає хворих на коронавірус. Люди ходять на роботу, відвідують громадські місця, користуються транспортом. На карантині лише школи та університети. За три тижні дівчина планує прилетіти до України.
“Сьогодні з 20 години всі рейси прямі, всі пасажири, які прилітають на в`їзд в Україну, будуть проходити обов`язково температурну перевірку з використанням червоних термометрів”, – розповів голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко.
“Далі будемо відслідковувати ситуацію, яка є в інших країнах, і в Італії. Ми будемо розширяти пункти пропуску, якщо там будуть випадки зараження. В усіх країнах ЄС більшість випадків пов’язані саме з відвідуванням Китаю”, – пояснив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Лікарка- епідеміолог Сумського обласного лабораторного центру Галина Христенко розповіла, про готовність до мождливої появи коронавірусу в області: “Поповнюється матеріально-технічна база, в першу чергу, засобами індивідуального захисту. Це халати, респіратори, окуляри, оскільки вірус може передаватися повітряно-крапельним шляхом контактним, іноді через слизові оболонки. Уже визначені у нас лікувальні заклади, які можуть бути задіяні для госпіталізації таких хворих. Це три лікувально-профілактичні заклади. Співпрацюємо з працівниками прикордонної та митної служб щодо проведення профілактичних заходів у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон. Є питання щодо повернення з Китаю частини студентів, які виїздили на зимові канікули до Китаю. І приймається рішення про відтермінування їх повернення до нормалізації епідемічної ситуації в Китаї”.
Як відомо:
- Італія стала першою в Європі та третьою країною у світі після Китаю і Південної Кореї, де зареєстрували коронавірус. За інформацією міністерства охорони здоров’я України, станом на 25 лютого 2020 року у світі зареєстровано понад 80 тис. 150 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу, з них 2 699 – летальні. Одужали – 27 тис. 695 людей.