Сумській медицині не вистачає 155 млн
Більше 150 млн грн – такий дефіцит бюджету спрогнозували на 2020 рік для лікарень Роменського, Охтирського та Конотопського госпітальних округів. Розрахунки озвучили під час круглого столу представники Сумського центру розвитку місцевого самоврядування.
«Частина лікарень зможе заробити в рамках нових правил гри з другого кварталу, з квітня, є 40-50% від необхідних сум. Трошки в кращій ситуації Роменський госпітальний округ, але і в Охтирському, і в Конотопі кілька лікарень не зможуть заробляти достатню кількість коштів, надаючи ті послуги, які вони фізично можуть надати. Адже з квітня починається перехід: усі лікарні будуть у прямих стосунках з Національною службою здоров’я України. Вона буде закуповувати пакети медичної допомоги», – говорить директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Хоруженко. За його словами, розрахунки робили протягом трьох місяців за методикою лікарень Полтавської області. Саме вони увійшли в експеримент, який проводили Міністерство охорони здоров’я і Національна служба здоров’я.
Рішення про майбутню роботу лікарень повинен приймати власник, каже експерт групи децентралізації ГО «Реанімаційний пакет реформ» Юрій Ганущак: «Лікарня має надавати послуги, порахуйте ці послуги, подивіться, як вони вписуються в те, що вимагає НСЗУ. Саме вона укладає договір тільки з тими, хто пройшов відповідне ліцензування. Тобто мають відповідну кількість страхових випадків і відповідну кількість кваліфікованих лікарів. Все інше – працює за іншою програмою. Це – або лікарня планова, або реабілітаційна, або хоспісна. Приймайте рішення. НСЗУ виходить з розуміння якості послуги».
Нагадаємо, що на Сумщині створено шість госпітальних округів: Сумський, Роменський, Охтирський, Шосткинський, Конотопський і Глухівський. Уряд затвердив їх перелік і склад в січні цього року. Можливий дефіцит бюджету також і в трьох інших госпітальних округах, а саме: у Сумському, Шосткинському та Глухівському, зазначив Хоруженко.
sm.suspilne.media