У Шостці 99% пацієнтів інфекційного відділення потребують кисневої підтримки
71 пацієнт інфекційного відділення має діагноз «коронавірус». 99% з усіх ковідних хворих перебувають у важкому стані. У зв’язку з цим витрати кисню збільшилися вдвічі. Медична галузь робить все можливе, аби забезпечити інфікованих киснем, нестачу якого відчувають в усій Україні. Не краща ситуація із захворюваністю на коронавірусну хворобу і серед пацієнтів амбулаторій. Про це говорили під час апаратної наради при міському голові.
У зв’язку зі збільшенням хворих, які потребують процедури гемодіалізу, у шосткинських медиків виникла потреба у придбанні ще одного апарату «штучна нирка». Про це повідомив головний лікар Центральної районної лікарні Олег Штогрин. «Кілька років тому, коли ми відкривали відділення, тут перебувало 10 хворих. Зараз їх 21. Тому ми звернулися до фірми-постачальника апаратів «штучна нирка» і вони надали нам ще один пристрій. І тепер у нас вже 6 діалізаторів. Збільшилася кількість процедур і у зв’язку з надходженням коронавірусних хворих, які проходили лікування методом гемодіалізу в інших містах. Апарат наданий нам безкоштовно і він наразі працює», – констатував керівник.
Що стосується ситуації із захворюваністю на коронавірус, то вона є вкрай складною, оскільки хворих щодня стає все більше, наголосив головний лікар. Станом на 1 листопада в інфекційному відділенні перебувало 85 пацієнтів, 71 з яких має діагноз ковід. У 12-ти підозрюють цю хворобу. «Кількість хворих є великою. Практично усі вони перебувають у важкому стані. Відділення постійно заповнене, але це не означає, що людей не госпіталізують. Ніхто місця не тримає і не ховає. Минулого тижня була госпіталізована 61 особа. Кожного дня люди виписуються і їх місця займають інші хворі», – підкреслює пан Штогрин. На жаль, інфіковані й помирають. Тому місця в палатах постійно звільняються, додав він.
Олег Штогрин зауважив, що 99% стаціонарних хворих потребують кисневої підтримки. Відповідно витрати кисню збільшилися вдвічі, порівняно з попереднею хвилею коронавірусу, яка спостерігалася навесні. «Якщо у нас навесні в «максимальні дні» витричалося до тонни кисню, то зараз – півтори тонни. Сьогодні по кисню критична ситуація в усій Україні, і це накладає свій відбиток на нашу роботу зокрема. Кожного дня ми працюємо з сумськими постачальниками щодо забезпечення інфекційного відділення киснем. Фірма «Сумитехногаз» пішла нам назустріч і привезла вчора 2 кріоциліндри кисню», – повідомив Олег Штогрин.
Тож, головний лікар вкотре наголосив на необхідності вакцинації від коронавірусу, а нещеплених людей – особливо похилого віку – попросив без зайвої потреби не виходити з дому.
Погіршилася ситуація із захворюваністю на гострі-респіраторно-вірусні інфекції, проінформував директор «Шосткинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги» Олександр Жук. «Зростання хворих серед дорослого населення відбулося на 21%. Паралельно нас не тішить ситуація з коронавірусною інфекцією. На даний час на амбулаторному лікуванні знаходиться 705 хворих, серед яких 35 дітей», – зазначив він. Втім, додав, що після отримання результатів останніх ПЛР-досліджень цифра може бути ще більшою.
Тим часом триває вакцинальна кампанія. Так, минулого тижня було проведено 3865 щеплень, 516 осіб вакцинували у вихідні дні. «Загалом, по місту щеплено 19820 осіб, дві дози отримали 12989 шосткинців, що складає близько 37% від усієї кількості задекларованого населення», – додав керівник.
Також пан Жук повідомив, що вакцина CoronaVac наразі є доступною в усіх пунктах щеплення. І проінформував про дозвіл Міністерства охорони здоров’я щодо вакцинації дітей віком від 12-ти років. «Але імунізуватися можна лише за наявності усієї вакцинації відповідно до календаря щеплення», – пояснив він.
41 хворий на коронавірус наразі зафіксований в селах нашої громади, зазначила головний лікар Шосткинського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Пурис. «За тиждень ми зробили 144 швидких тестів, 23 з яких виявилися позитивними», – підкреслила вона, додаючи: “Залишилося у нас небагато – 292 тестів, тому далі будемо направляти людей на ПЛР-дослідження”.
1208 мешканців населених пунктів Шосткинської громади отримали першу дозу вакцини від коронавірусу, що становить 26,4%. Повний курс щеплення пройшли 1410 осіб, або 14,2%.