У Шостці планують відмовитися від організованих медоглядів дітей
Нещодавно шосткинець Олексій Глушко написав про те, що в дитячій лікарні при проходженні медкомісії дітям разом із батьками доводиться годинами чекати черги. Зокрема, за його словами, до окуліста потрапили через 2 години…
Чому так відбувається і як вийти з ситуації? Ці питання поставили головному лікарю дитячої лікарні Тетяні Гончар. Вона визнає, що проблема існує. «Ми залишилися єдиними в області, хто проводить організовані медогляди (дитсадки, школи) на території лікувального закладу», – говорить керівник дитячої лікарні.
Для кожного навчального закладу встановлюється певна дата і час. Природно, йдуть і звичайні пацієнти… Загалом, виходить, що і ті, хто проходить комісію, і ті, хто просто прийшов на прийом до лікаря, стоять в одній черзі. Що стосується окуліста, то це єдиний дитячий фахівець у Шостці. У сусідніх Глухові, Кролевці, Н.-Сіверському, Ямполі та С.-Буді дитячого офтальмолога немає. За словами Тетяни Гончар, навантаження на нього дуже велике. Дитячий окуліст приймає 38-40 осіб на день, а буває, що і 60-70 чол. І кожного треба обстежити, проконсультувати, виписати призначення.
Головний лікар дитячої лікарні каже, що один із видів діагностики дитячого окуліста доводиться проводити в приватному кабінеті, де є відповідний апарат (такий комунальному лікувальному закладу дуже необхідний). Тетяна Гончар розповіла, що до 2010 р. медичні огляди проводилися на території навчальних закладів, однак потім це заборонили. Медиків зобов’язали проводити огляди дітей у лікувальних установах, причому в присутності батьків. «Нам навіть було зручніше по школам медогляди проводити», – говорить головний лікар дитячої лікарні.
Не виключено, що найближчим часом у Шостці скористаються досвідом великих міст. Наприклад, у Києві вам дають обхідний лист, і ви проходите вузьких фахівців, причому можна звертатися хоч у державну лікарню, хоч у приватні клініки і платні кабінети. Цілком можливо, подібна практика зменшить черги в дитячій лікарні. Медогляди проходять із вересня по травень, а влітку – медкомісія для вступу до школи і дитячий сад. Тетяна Гончар радить батькам не чекати серпня, а пройти комісію в інші літні місяці, коли потік відвідувачів значно скорочується.
shostka.info