В одному з мікрорайонів Сум закрилися всі аптеки
Кілька місяців 79-річний сумчанин Олександр Володимирович звертається в різні інстанції, щоб у районі Косівщини знову з’явилася аптека. Поки його звернення в прокуратуру, до керівництва облради, міського відділу охорони здоров’я, на урядову гарячу лінію успіхом не увінчалися.
Пенсіонер, який пересувається за допомогою двох палиць, після карантину збирається особисто відправитися на прийом до мера Сум Олександра Лисенка — у надії, що градоначальник не залишить без уваги його питання. Адже воно стосується не тільки його, а й майже двох тисяч жителів мікрорайону. Людям за необхідними медикаментами та засобами індивідуального захисту потрібно добиратися до найближчої аптеки аж за 2 км.
— Усе життя в нас у мікрорайоні була своя аптека №218, що на вул. Нахімова, 21, а вже скоро рік, як вона не працює, — розповідає Олександр Володимирович. — Торік улітку її як закрили на ремонт, так вона більше і не відкрилася! Ця аптека була державною, працювала з 1990 року — після того як п’ятиповерхівка на вул. Нахімова була введена в експлуатацію.
Свого часу я навіть будував цей будинок — як тоді люди раділи, що в самому центрі мікрорайону, де дитсадок, хлібокомбінат, з’явилася аптека. У разі чого — не потрібно далеко їздити за ліками! Тепер же — одні проблеми: на вул. Лисенка аптеку закрили, у Польському містечку — теж, ось тепер і в нас на Нахімова немає аптеки. Виходить, на весь величезний мікрорайон немає навіть аптечного кіоску! Як бути людям, особливо літнім?! Спочатку ми чекали, що наша аптека відкриється, а коли стало зрозуміло, що цього не станеться, — уже з початку цього року я став шукати допомоги у нашій владі.
До кого я тільки не звертався! Правда, у відповідях, які мені приходили, нічого втішного не було. З листа управління майном Сумської облради я дізнався, що приміщення аптеки знаходилося на балансі КП Сумської облради «Суми-Фарм». Так як аптека була збитковою, КП не могло її утримувати, і вона з другого півріччя 2019 року закрилася. А приміщення розміром в 81,1 кв. м рішенням сесії облради було передано в оренду іншому підприємцю. До сих пір там нічого так і не відкрили.
За великим рахунком жителям все одно, що там буде. Магазинів у нас досить! Нам потрібна аптека — хоч на колишньому місці, хоч у будь-якому іншому, але щоб люди не страждали. Маю велику надію, що тепер уже міська влада подбає про своїх жителів і знайде можливість, щоб у нашому мікрорайоні було місце, де людям похилого віку і всім іншим можна було б купити ліки.
Відомо, що мережа комунальних аптек з 1997 року була об’єднана в КП Сумської обласної ради «Суми-Фарм». Аптеки КП були не тільки в Сумах, а й у районах області. Не так давно підприємство нараховувало 37 торгових точок (23 аптеки та 14 аптечних пунктів). Фінансовий стан «Суми-Фарм» почав погіршуватися з 2016 року. Рішенням сесій облради неодноразово збільшувався статутний фонд підприємства, виділені з бюджету гроші йшли на оборотні кошти. Уже з 2019 року, за інформацією Сумської ОДА, на КП утворилася фінансова заборгованість в сумі близько 7 млн грн і на сьогодні підприємства як такого практично немає. П’ять аптек і два аптечних кіоски, розташованих у Сумах, передані в оренду ТОВ «Мережа аптек «Лінда-Фарм». Решта 30 — не працюють. На підприємстві залишилося 2 працівника (в.о. директора і бухгалтер, який працює на 1/4 ставки).
Якщо на Нахімова, 21, комунальне підприємство відмовилося від цієї аптеки, то невже в Сумах не знайдуться бажаючі серед приватних структур, щоб відкрити аптеку або аптечний кіоск у цьому мікрорайоні? Що для цього потрібно? Це питання ми поставили профільному заступнику мера Максиму Галицькому.
— Створювати своє міське комунальне аптечне підприємство — недоцільно, — вважає він. — Тому відкрити аптеку або кіоск там можуть приватні аптечні підприємства. Ми готові посприяти пошуку вільного приміщення під оренду — якщо знайдуться бажаючі. Міськздоров запропонує таку можливість суб’єктам господарювання, які працюють на території міста, — можливо, хтось погодиться.
shans.com.ua