Жителі району Сумщини – про медреформу: “З кнопкового телефону до лікаря не запишешся”
Про це, зокрема, у своєму виступі на сесії Ямпільської райради заявила голова районної профспілки медичних працівників Ольга Батрак, яка розкритикувала медичну реформу.
“Всі говорять про безоплатний доступ до медицини і безоплатного сімейного лікаря, але вам ніхто не сказав, що у сімейного лікаря є ліміт 8 чоловік на день. Буде ліміт і на лабораторні дослідження. У вас болить сьогодні, ви маєте записатись онлайн до лікаря і тільки завтра, в кращому випадку, зможете до нього потрапити. А якщо ви житель Антонівки, про який онлайн йде мова? Той, хто писав ці закони, він має уявлення про пенсії, про доходи тих людей, чи є у них мобільний телефон і не просто телефон, а гаджет? З кнопкового телефону не запишешся до лікаря. І взагалі, чи є у них інтернет? Його немає у нас навіть в Ямполі по вулиці Гагаріна! А в Антонівці, щоб зателефонувати, потрібно дертись на стіг соломи. А болить сьогодні…
НСЗУ не має коштів на те, щоб утримувати фельдшера в селі. А фельдшер – це не тільки надання допомоги, це ще і аптека, якої немає в жодному нашому селі. Бо всі ці медикаменти зберігаються у фельдшера. Так, їх зараз фінансують місцеві ради, але де у них візьмуться кошти на ці потреби? Навіть, якщо в селі живе 20 людей – вони всі мають право на медичну допомогу і це записано в Конституції. Якщо в Ямпільському районі народжує навіть 40 жінок, то вони не поїхали кудись не тому, що вони не змогли, а тому, що вони довіряють і хочуть народжувати в нашому пологовому будинку і це їх право, яке записане в Конституції.
Про екстрену допомогу: віддали автомобілі центральної районної лікарні до служби екстреної допомоги. І що? Стоять нові автомобілі з обладнанням, вигорають на сонці. А до людей вони не їздять, бо тітка по телефону вирішує, чи екстрений у вас випадок, чи ні. Ви ж розумієте, якщо людина дзвонить з села, вона може адекватно пояснити стан хворого? І вагітну треба везти за кошти нашої лікарні, а в лікарні вже немає на чому везти, окрім старої «Ниви». А автомобілі з усім обладнанням стоять…
Я вже мовчу про те, що у нас є лікарі. Василь Петрович Довбуш працює 40 років, а йому зараз пропонує Глухів роботу, Андрію Олександровичу Бойчуню пропонує Глухів роботу, бо там люди розуміють, що таке немає лікаря. А нашому району вони не потрібні? Невже нікому в районі сказати їм дякую?
І сумно читати всі ці коментарі в інтернеті, які у нас погані медики. Ви ще згадаєте мої слова: закриють лікарню і будете їздити до Василя Петровича чи Андрія Олександровича в Глухів, або до Шостки.
А що робити з людьми, з якими я працювала 25 років? Це 150 чоловік, а за ними стоять сім’ї, долі… Як дивитись їм в очі? Як мені, як голові профкому, давати згоду на їх звільнення, якщо в сім’ї працює одна людина?
Це все відбувається з нашої мовчазної згоди, бо спочатку Уляна Супрун, а тепер Зоряна, яка уявлення не має, як люди живуть в селі, які у них автомобілі, які доходи, пише нам накази. Вона не має ніякої медичної освіти. Тож всі ці реформи призведуть до того, що наше населення залишиться без будь-якої медичної допомоги”, – зауважила Ольга Батрак.