Медсестра з Глухова привласнила 140 тисяч грошей пацієнтів
Жінка працювала медсестрою в установі, що надає стоматологічні послуги. За два роки роботи вона привласнила 140 тисяч гривень клієнтів. Гроші вона проводила повз касовий апарат.
1 листопада 2022 року обвинувачена влаштувалася працювати молодшою медсестрою у приватний кабінет, що надає медичні послуги зі стоматології. Її обов’язками була робота з клієнтами, ведення документації та прийом грошей за послуги через банківський термінал (касовий апарат розрахункових операцій), пише Глухів.City з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.
У точно не встановлений день і час в обвинуваченої виник злочинний умисел, спрямований на незаконне заволодіння, шляхом обману, чужим майном пацієнтів ФОП”, – йдеться у вироку.
Перший факт зафіксували 1 грудня 2023 року. На прийом прийшла жінка з дітьми, щоби встановити їм брекети. Коли вона залишилася наодинці з медсестрою, та оголосила ціну за послуги – 20 940 гривень. Жінка заплатила 21 000 гривень, але чеки чи квитанції не отримала. Медсестра провела через касовий апарат 18 000 гривень, а три тисячі лишила собі.
Наступна ситуація сталася 25 грудня. Для оплати за послуги медсестра надала матері пацієнта свою банківську картку. На неї родина перевела “частину коштів за брекет систему” – 12 000 гривень. Решту в 8 000 гривень вони також скинули на картку 29 грудня.
Іншій пацієнтці медсестра написала в Телеграм у січні 2024 року. Вона попросила терміново оплатити частину коштів за брекети на її картку Ощадбанку. Пацієнтка скинула 12 000 гривень.
Схожі схеми медсестра провертала ще п’ять разів аж до березня 2024 року. Суми, які пацієнти переводили їй на картку, були від 2350 до 25 800 гривень.
За два роки роботи медсестра привласнила собі 140 700 гривень. Після за ці гроші оплачувала товари та переводила їх на картки інших осіб. Її дії кваліфікували як шахрайство та відмивання майна, одержаного злочинним шляхом.
У суді прокурор та захисник жительки Глухова уклали угоду про визнання винуватості. Суд призначив їй покарання враховуючи кілька факторів. Зокрема, щире каяття, добровільне відшкодування завданого збитку, позитивну характеристику за місцем проживання та наявність на утриманні неповнолітньої дитини.
Жінці могли призначити позбавлення волі на три роки, забороною обіймати посади, пов’язані за наданням медичних послуг на рік та конфіскацією майна.
На підставі ст. 75 КК України її звільнили від призначеного покарання з умовами, що протягом року жінка не вчинить нового злочину. А також періодично буде з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи чи навчання, не виїжджати за межі України без погодження. Також вона має сплатити витрачені на експертизи гроші – 18 174 гривні.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ