Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та “Градами”
Авіаудари керованими бомбами та обстріл міста з “Градів” – так минули два дні 6 та 7 травня для жителів Білопілля — міста, розташованого менш ніж за 10 кілометрів від державного кордону на Сумщині.
Перші керовані авіабомби російські військові скинули о 14:30, розповів міський голова Юрій Зарко: “Тоді ми мали сім “прильотів” по місту, саме КАБи, і ввечері, десь о 22:20, – також три “прильоти”. Тобто вчора 10 разів до нас прилетіли КАБи, це такий сумний рекорд”.
!["Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами" "Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/15b47fdfca86baa4.jpg)
Внаслідок обстрілу місто залишилось без електрики, мобільного зв’язку та інтернету. “Як правило, пошкоджені об’єкти критичної інфраструктури, громадські будівлі, багато квартир, будинків приватних мешканців”, – додав Юрій Зарко.
!["Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами" "Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/7f914146ee0fcb3c.jpg)
Крім об’єктів критичної інфраструктури, за інформацією Нацполіції Сумщини, внаслідок авіаудару 6 травня в Білопіллі пошкоджені магазин, три приватні будинки, шість багатоквартирних будинків і шість автівок.
У Олександра Сініченка внаслідок обстрілу пошкоджені квартира і автомобіль. “Прилетіли літаки, КАБи кидали. Ховалися за двома стінами, у нас немає підвалу. Спочатку ховалися удвох з дружиною, потім весь будинок збігся до нас. Вікна повилітали. Прийшли хлопці, позабивали вікна, будемо сподіватися на краще”, – розповів чоловік.
!["Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами" "Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/220d1ec92078df24.jpg)
Місцевої мешканки Вікторії Мухи під час обстрілу не було вдома. Вибуховою хвилею пошкодило її квартиру і балкон. “Балкони всі зруйновані, не знаємо що робити. Дали ДСП, а далі хтозна-що. Учора дощ одразу пішов, все майно пошкоджено. Повністю центр міста зруйнований, не дають нам продиху. Куди їхати? Нікуди нам їхати, села у нас заселені всі, на даний час нікуди їхати”, – сказала жінка.
!["Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами" "Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/f322995337becb44.jpg)
Поки мешканці прибирали біля будинків, знову розпочався обстріл. Близько 11 години російська армія вдарила по Білопіллю з “Градів”. Внаслідок цього пошкоджені багатоповерхівки, магазини, лінії електромережі. В момент влучання в приміщенні цього відділення банку перебували чотири людини. Вони не травмувалися.
!["Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами" "Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/2aff602f69382635.jpg)
“Все швидко відбулось. Тільки відбій повітряної тривоги – і зразу один, два і три. Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується. Дай Боже, що ми всі живі, це найголовніше”, – розказав керуючий відділення банку Андрій Жаворонков.
!["Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами" "Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/b5fd1d0fc8526b50.jpg)
Поруч із банком прибирав уламки в місцевому ательє Олександр. Чоловік розповів: нещодавно обстрілами пошкодило його квартиру, тепер – і бізнес. “Живемо в зоні бойових дій – податки всі платимо, нічого не скасовують. Ні плату, ні зарплату. Собі все додають, а ви за що хочете – за те і робіть”, – вважає чоловік.
!["Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами" "Ми тільки чуємо – все сиплеться, руйнується". Мешканці Білопілля розповіли про обстріли керованими бомбами та "Градами"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/c776860bb2dd01b2.jpg)
Міський голова Білопілля Юрій Зарко сказав, що на період 8 та 9 травня рекомендували мешканцям покинути місто, а тим, хто залишається, бути пильними і ховатися під час оголошення повітряної тривоги.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ