Мешканцям села Річки на Білопільщині радять виїжджати
У Річках на Білопільщині волонтери товариства Червоний Хрест пояснили місцевим про необхідність переїхати в безпечні районі та пропонували вивезти охочих. Чи вдалось умовити когось із місцевих виїхати у більш безпечне місце — в репортажі Суспільного.
Мешканці села Річки Сумського району пан Володимир та пан Микола на майдані перед сільрадою обговорюють можливу евакуацію. Кажуть: армії РФ не бояться.
“Ну ми поки руки ноги є, може хоч одного задушимо. Страшно молоді, а як уже чоловіку до 80 років, мені 70 буде, ну що тут говорити. Ми вже тікали, і сиділи, але краще ніж вдома нема ніде”, — говорить чоловіки.

Нині волонтери Сумського обласного товариства Червоний Хрест проводять в Річках дворовий обхід, каже заступник командира загону швидкого реагування Віталій Кулик.
Таким чином пояснюють мешканцям необхідність евакуації і готові вивезти охочих у більш безпечне місце:
“На сьогодні працює в селі Річки вісім екіпажів, які проводять подворовий обхід і прохають місцеве населення евакуюватися. Спільно з місцевою владою, та поліцією, ще допомагають волонтерські організації”, — розповів Віталій Кулик, волонтер обласної організації Червоного Хреста.
Представниця селищної ради пані Галина супроводжує один з екіпажів Червоного Хреста до будинку пана Григорія.

“Ми нікуди не поїдемо. У мене господарство вдома. А куди їхати. А кобилу куди діну, як же я поїду, все кинути, чого ж я поїду”, — говорить чоловік.
“Що ж евакуюватись, я ж ще огірків не насолила”, — додала 85 річна місцева жителька Надія Пугач теж відмовляється від евакуації. Жінка підписала добровільну відмову, каже, за необхідності зателефонує.

“Зараз ми закінчили вулицю, де проживає лише двоє людей, які на цей час відмовилися евакуюватися. Ми їм дали флаєра, на яких вказані евакуаційні номери для того, щоб якщо ситуація загостриться, щоб люди змогли зв’язатися з волонтерськими організаціями, ДСНС та поліцією для того, щоб їх звідси евакуювали”, — сказав Віталій Кулик.

За словами Річківського сільського голови Миколи Солодовника, нині у селі проживає близько 1000 мешканців. Додає: електрика, газопостачання, мобільний зв’язок та інтернет є, магазини працюють.

Мають також автобусне сполучення з обласним центром, але через поганий стан дороги до села, нині вирішується питання щодо його скасування.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ