“Моя боєздатність вже не та”: історія військовослужбовця, який роздає повістки на Сумщині
До червня 2023 року Олег Кудлай служив у складі 92 окремої штурмової бригади. Після поранення військово-лікарська комісія визнала чоловіка обмежено придатним. Нині він військовослужбовець територіального центру комплектування.
Олег Кудлай на блокпостах перевіряє документи та вручає повістки. На останнє люди реагують по-різному, розповідає чоловік: “Буває агресивно реагують, буває добре реагують, як у людини все добре: він не ухиляється, їде через блокпост, показує всі документи. Деякі втікають, деякі викликають на себе агресію. Кажуть: ви не військовослужбовець, ТЦК – це приватна контора і таке подібне”.
На такі закиди, каже військовослужбовець, реагує згідно з інструкціями.
“Реагую стримано, не захожу з чоловіком в суперечку, намагаюсь вирішити все добре, щоб у нього документи були в порядку. Якщо чоловік не хоче брати оповіщення, складаємо акти, протоколи й тому подібне. Коли й поліцію викликаємо”.
Деякі чоловіки, побачивши на блокпості військовослужбовців ТЦК, втікають, розказав Олег. “Смішна ситуація була нещодавно: людина метрів 500 задки здавала, щоб тільки не попасти й свою інформацію не надати й не піти до лав Збройних Сил”.
Олег Кудлай став на захист країни на початку повномасштабної війни. Спочатку був в територіальній обороні, а за кілька місяців приєднався до 92 окремої штурмової бригади. В її складі обороняв Харків: “З Харківського контрнаступу почалась наша історія переміщень і проходження військової служби аж до самого Бахмута”.
Під Бахмутом, неподалік Часового Яру, навесні 2023 року чоловік отримав поранення.
“Ми готувались до штурму, вже підготувались, думали штурмувати їх (російські війська, – прим. ред.), але вони штурмували нас раніше. Вийшла їхня штурмова група на нас, ми її розбили: першу, потім другу. І почали штурмувати їх. І безпосередньо в штурмі я отримав поранення”.
Куля, розповідає військовослужбовець, потрапила йому в руку: “Я доходив до противника, він був “в льожкі” і я отримав відразу кульове, а потім ще осколкове, бо добавили ВОГом”.
Разом з Олегом поранення отримали й кілька його побратимів. “Я сповістив по рації на опорний, що я середній 300-й. Сказав, що в мене ще чотири людини трьохсоті і через те, що я не можу продовжувати штурм, ми відкатуємось назад і займаємо знову оборону. Ми протримались ще десь півтори години і приїхав інтернаціональний легіон і нас змінив”, – пригадав чоловік.
Поранений військовослужбовець із побратимами пішки дістались свого опорного пункту. Там прийняли рішення йти назустріч евакуаційній бригаді: “Йшли дорогою в сторону Часового Яру сім з половиною кілометрів. Вчотирьох. І в нас один був поранений – йому прилетіла одна граната, в нього було два осколкових в одній нозі, два осколкових в другій нозі і три в шиї. І він ще сам міг пересуватись і ми сім з половиною кілометрів йшли назустріч медеваку, так як медевак не міг під’їхати, тому що відразу б контрбатарея почала б працювати по ньому”.
Після евакуації були лікарні, операції та відновлення. Кілька уламків так і залишились в тілі бійця. Їх, каже, лікарі рекомендують поки не чіпати. Військово-лікарська комісія визнала військовослужбовця обмежено придатним. Проте, Олег має надію повернутись у військо: “Так, моя боєздатність вже не та, але… я поки можу виконувати бойові завдання, поки буду виконувати. Якщо я вже втрачу кінцівку, або ще щось, то вже не буду виконувати”.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ