На Глухівщині – неврожай картоплі
На Глухівщині картопля не всіх порадувала врожаєм, а ще більше – ціною.
Цьогоріч сезон копання городів затягнувся і проходив на пару тижнів пізніше, ніж завжди. Довго не сохло картоплиння, тому господарі чекали, аби процес дозрівання бульби завершився сповна. Багато людей чекало, що картопелька наросте така, як треба. Але сьогодні, коли вже майже у всіх городи покопані, лопати почищені, стало ясно, що урожай порадував далеко не всіх. З цього приводу народився народний гумористичний сорт картоплі «черрі».– Такої поганої картоплі у нас, мабуть, не було за все моє життя. І землю весною підкормив перегноєм добре, і садили не дрібними бульбами,і виполювали до зілини, але результату нема. Більшість із викопаної – фуражна, у буйну кидаємо і ту, що раніше вважалась посадковою фракцією, – ділиться своєю невдачею житель Некрасового.
Окрім того, що картопля мала, то вона ще й з якимись відростками, як наче в землі пішов рости новий урожай.Також і деякі сусіди чоловіка ще нарікають на неврожай. А ось інші некрасівці врожаєм більш-менш задоволені.– Я не можу сказати, що урожай супер, але непоганий. З 15 соток накопали майже 90 мішків, ми задоволені, – говорить одна жіночка.
Селяни зазначають, що цього року добре себе показала «Беллароза». А от «Слов’янка» у багатьох випадках не порадувала господарів. Також люди відмічають гарний врожай картоплі так званого сорту «Циганка», вона і рясна, і має багато великих картоплин.А ще деякі господарі повідомили, що дуже гарний урожай зібрали на ділянках, які до цього року простоювали не засіяними.– Я вже років зо три не саджав нічого на половині площі городу. А цього року вирішив посадити і там картоплю, бо треба гроші дитині на навчання. І знаєте, не прогадав. На тій частині городу, це була цілина, дуже багато картоплі накопали, причому різних сортів. Професійні аграрії цьому факту не дивуються, говорять, що саме земля, яка відпочила від культур, віддячила господарю, і це закономірно.
Навіть ті, хто накопав багато бульби, не в захваті, бо ціни на неї такої, як минулого, а тим паче позаминулого року – нема. Люди пів року трудились, а продавати треба за копійки.– У нас є на продаж приблизно 2 тонни картоплі. У 2019 році це було б 20 тис. грн, ну більш-менш нормально. Минулого ж року продали по 7 тис. за тонну. А зараз покупці пропонують всього 5 грн. Ми поки притримуємо, надіємось, що все ж таки картопля подорожчає. Бо пробатрачити з весни по осінь і за пів року вторгувати 10 тис. грн – це якось сумно, – розмірковує одна глухівчанка.Більш вигідно картоплю продають ті, хто здає її не заготівельникам, а іншим людям, що купляють для себе. У Глухові, наприклад, часто з’являються об’яви в соцмережах, де пропонують картоплю по 7-8 грн. На міському ринку ж її продають по 10 грн.
Традиційно, окрім закупівлі, пропонується і обмін овочів на картоплю. Так, в основному міняють цибулю, капусту, кавуни. За кіло цибулі та капусти продавці просять по два кілограми картоплі, кавуни ж міняють 1:1. Тобто, у розрахунку на гроші, ціна картоплі при обміні закладена 5 грн.
Заступник директора з питань селекції та насінництва Інститут картоплярства НААН України Микола Фурдига:«В Україні у кінці жовтня оптова ціна картоплі становитиме не менше 7 гривень. Рік був важкий, тому що південь заливало. Там, звичайно, посадили вдвічі більше картоплі, але якість бажає кращого. Якщо брати центральний та західний регіони, то врожай є, але він нижчий на 20%. Все-таки ціна буде рости. Бачимо, що такого виходу по продовольчій картоплі, що був минулого року, немає. Тому прогнозую, що ціна буде рости.Я думаю, що в кінці жовтня вона буде вартувати в межах 7 грн як мінімум. Маю на увазі опт. На сьогодні вона коштує 4 грн».
Джерело: nedelya.infо
Поділитися в соціальних мережах