На Охтирщині проводять археологічні розкопки
В Куземині виявили нові знахідки на городищі в урочищі Замок.
Цьогорічна експедиція історико-культурного заповіднику “Більськ” в селі Куземин (Охтирський район, Сумщина) зробила цікаві відкриття.
Дослідження в урочищі Замок, де розташоване відоме археологам городище роменської культури, дозволили зафіксувати залишки заглибленої житлової споруди X століття – ймовірно, зрубної конструкції.
У заповненні житла виявлено чималу кількість знахідок, особливо кераміки з традиційним сіверянським орнаментом, а також кілька індивідуальних знахідок. Серед них – пряслиця та гральна кістка (астрагал) з отвором та насічками на одній із поверхонь.
У культурному шарі поруч із житлом археологи виявили низку знахідок, серед яких:
– прикраси, що можуть бути пов’язані з культурним колом радимичів (можливо, імпорт чи контакт);
– підвіска, виготовлена з куфічного дирхему – ймовірно, перероблена прикраса зі срібної арабської монети, що свідчить про участь місцевих мешканців у далекотранспортному обміні;
– деталі поясної гарнітури, серед якої виділяється виріб угорського типу;
– кераміка – типова, ліплена, з характерними рисами роменської традиції.
Ці дані ще раз підтверджують, що Куземинське городище було частиною політичної структури сіверян у ранньому середньовіччі та активно включалося у більш широкі торговельні й культурні мережі Східної Європи напередодні формування Київської Русі, чому сприяло розташування пам’ятки, повідомили в заповіднику.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ