На Сумщині 1 вересня 10 431 першокласників розпочнуть навчання у 569 класах
Про створення нового освітнього простору, оснащеність закладів загальної середньої освіти мультимедійним обладнанням та готовність шкіл Сумської області до нового навчального року доповіла директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова під час розширеної наради з головами районів, ОТГ та міськими головами.
«На створення нового освітнього простору та оснащення кабінетів початкової ланки для роботи в умовах Нової української школи спрямовано з державного бюджету кошти освітньої субвенції в сумі 32 949,9 тис. гривень», – повідомила Вікторія Гробова.
Зокрема це видатки на закупівлю дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів – 24 348,6 тис. гривень; видатки для підготовки тренерів-педагогів, супервізорів, проведення супервізії та підвищення кваліфікації педагогічних працівників – 8 601,3 тис. гривень.
Стовідсотково використали кошти на закупівлю обладнання Буринський, Недригайлівський, Охтирський райони, Зноб-Новгородська Середино-Будського району і Тростянецька об’єднані територіальні громади.
Не проведено закупівлі за кошти державної субвенції в м. Глухів та Сумському районі.
Найкраще оснащено заклади загальної середньої освіти Коровинської об’єднаної територіальної громади Недригайлівського району (100%), Миропільської ОТГ Краснопільського району (комп’ютерне обладнання і меблі – 100%, дидактичні матеріали – 92,5%), Вільшанської ОТГ Недригайлівського району (комп’ютерне обладнання і меблі – 100%, дидактичні матеріали – 76%).
Не забезпечено комп’ютерним обладнанням та дидактичними матеріалами для роботи в умовах Нової української школи перші класи закладів загальної середньої освіти м. Глухів, Нижньосироватської об’єднаної територіальної громади Сумського району та Краснопільського району.
Довідково: Станом на 27 серпня 2019 використано на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для початкових класів на суму 42 985,7 тис. гривень, з них: 17 713,9 тис. гривень – кошти державної субвенції, 25 271,8 тис. гривень – місцевих бюджетів (з урахуванням 6 540,8 тис. гривень – залишку освітньої субвенції 2018 року), 1 439,7 тис. гривень – інші кошти.
Показник використання коштів державної субвенції – 83% від профінансованого.