На Сумщині антиретровірусну терапію отримують 1348 ВІЛ-позитивних осіб
Про медичну допомогу та антиретровірусну терапію для людей з ВІЛ/СНІДОм розповів в офіційному медіацентрі під час брифінгу директор КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Тарас Злиденний.
З початку виявлення першого випадку ВІЛ/СНІДу і дотепер на Сумщині офіційно зареєстровано 3354 захворювань на ВІЛ, у тому числі 1342 – на СНІД та 395 смертей від захворювань, зумовлених СНІДом.
За словами керівника закладу, на сьогодні під медичним наглядом в області перебуває 1688 інфікованих осіб. При цьому, однією зі складових комплексної медичної допомоги ВІЛ-інфікованим є антиретровірусна терапія. Безперервний пожиттєвий прийом цих препаратів сприяє максимальному пригніченню реплікації ВІЛ, відновленню функції імунної системи, подовженню тривалості та підвищенню якості життя, попередженню розвитку СНІД-асоційованих захворювань та передання ВІЛ.
«Наразі у закладах охорони здоров’я Сумщини антиретровірусну терапію отримують 1348 ВІЛ-позитивних осіб, у тому числі 25 дітей. Допомога для пацієнтів повністю безкоштовна – за рахунок державних коштів та коштів донорів. Заклади стовідсотково забезпечені препаратами для АРТ. Пацієнти з ВІЛ-позитивним статусом можуть бути впевнені в соціальній підтримці. Інформація про захворювання особи залишається абсолютно конфіденційною», – підкреслив Тарас Злиденний.
Так, антиретровірусна терапія в області надається на базі 9 кабінетів-АРТ закладів охорони здоров’я. Це: КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань»; КНП КМР «Глухівська міська лікарня»; КП «Кролевецька лікарня»; КНП ОМР «Охтирська центральна районна лікарня»; КНП «Роменська центральна районна лікарня»; КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона»; КНП «Клінічна лікарня №5»; КНП «Шосткинська центральна районна лікарня».
Окрім безоплатної антиретровірусної терапії, також можна безкоштовно та анонімно зробити і тест на ВІЛ.
Тестування наразі є основним методом профілактики та діагностики захворювання на ВІЛ. Кожен може зв’язатися зі своїм сімейним лікарем, проконсультуватися та зробити тест у медичній установі. Окрім того, є можливість пройти тест самостійно, придбавши його в аптеці, або замовивши в інтернеті. Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань також надає можливість замовити кур’єрську доставку до населених пунктів для більшої конфіденційності.
«Тільки 40% людей інфікованих вірусом імунодефіциту знають про свій статус. Тож наша мета – донести до громадськості важливість тестування на ВІЛ/СНІД. Це безкоштовно, швидко та абсолютно конфіденційно. Запрошуємо вас завітати до нашого медичного центру в будь-який зручний час. Пройдіть тест на ВІЛ, подбайте про своє здоров’я» – додав він.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ