На Сумщині передбачено 103 посади фахівців із супроводу ветеранів, зараз працює половина
У Сумській області передбачено 103 посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих людей. Зараз на цих посадах працює 50 людей. Про це інформують в ОВА.
У Конотопському та Шосткинському районах – по 23 посади, з яких зайняті по 14. У Сумському районі передбачено 32 посади, але працює лише 8 людей. У Роменському районі – 15 посад, з них зайняті 10. В Охтирському районі – 10 посад, працевлаштовано 4 людини. Ще 27 людей перебувають у резерві й чекають на додаткове фінансування від держави.
Виконувач обов’язків начальника управління ветеранської політики Сумської ОДА Ігор Тихонков зазначив, що фахівців із супроводу має бути більше. Адже їхня робота охоплює не лише допомогу ветеранам, а й підтримку родин загиблих, полонених та зниклих безвісти. До прикладу, в Охтирському районі мешкає 4,5 тисячі ветеранів та їхніх родин. Там мало б працювати 45 фахівців, але введено лише 10 посад, з яких зайняті 4. У Сумах потреба – щонайменше 50 фахівців, зараз працює лише троє, повідомив посадовець.
Загалом в Україні на ці посади вже працевлаштовано 1187 людей. Вони працюють у громадах, спілкуються з ветеранами та їхніми рідними, допомагають вирішувати життєві проблеми й долати бюрократичні труднощі.
Сумщина отримала 2 млн гривень для виплат фахівцям із супроводу ветеранів. Загалом для забезпечення роботи фахівців із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб для Сумської області передбачено 12,2 млн гривень державної субвенції. Тоді, за інформацією управління з питань ветеранської політики, у громадах Сумщини було введено 50 посад помічників ветеранів, на які було працевлаштовано 10 людей. Також 10 штатних посад ввели у лікувальних закладах області, де надають допомогу пораненим захисникам та захисницям України.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ