На Сумщині передбачили 10 мільйонів на підтримку молочного виробництва
Про напрямки підтримки сільськогосподарського сектору у рамках Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року, можливості для домогосподарств, фермерів та терміни подачі заявок розповів під час брифінгу в медіацентрі директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак.
За його словами, заходи Програми, перш за все, спрямовані на допомогу дрібнотоварним виробникам через підтримку виробництва молока, покращення генофонду основного поголів’я в молочному скотарстві, підвищення якості молочної сировини, а також виробництво продукції з доданою вартістю з молочної сировини. На це з обласного бюджету у 2023 році передбачено в розмірі 10 млн грн.
Відповідно, підтримка здійснюється за декількома напрямками.
Зокрема, вже завершено прийом заявок та документів за напрямом «Часткова компенсація вартості об’єкта з переробки молока», за яким було прийнято рішення про надання 2,7 млн гривень комунальному підприємству «Миколаївська сироварня» часткової компенсації у розмірі 80% проєктної вартості об’єкта з переробки молока. Вже до кінця року тут планують завершити будівництво, встановити обладнання та запускати виробництво.
До 1 вересня триває прийом заявок на отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності на загальну суму 5 млн гривень. Дотація за утримання корів у розмірі 5 300 гривень на одну корову передбачена для господарств та фермерів, які здійснюють господарську діяльність на територіях Сумської області, що включені до Переліку Мінреінтеграції територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих. Право на дотацію мають особи, котрі є власниками від 3 до 250 голів корів.
Програма також передбачає підтримку генофонду молочного стада. Вона зорієнтована на племінні господарства нашої області, які утримують племінне поголів’я, мають можливості забезпечити власні потреби і потреби інших суб’єктів господарювання у племінному поголів’ї молочних корів. Дотація спрямована на компенсацію затрат, пов’язаних із придбанням спермопродукції. Надається в розмірі 80% вартості закупленої сперми, але не більше 200 гривень на одну голову. Подати заявки на даний вид допомоги можна до 1 вересня.
Прийом заявок на відшкодування витрат, пов’язаних із придбанням обладнання для доїння корів та обладнання для охолодження молока, триває до 1 жовтня. Цей напрямок пов’язаний із підвищенням якості молочної сировини, яка виробляється у домогосподарствах. Часткове відшкодування здійснюється у розмірі 80% його вартості, але не більше 20 тис. грн – для індивідуальних доїльних установок та не більше 250 тис. грн. – для охолоджувального устаткування.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ