На Сумщині планують евакуювати ще близько 20 тисяч громадян
Разом з керівником УКГС ООН в Україні Андреа де Доменіко, керівницею Центрального та західного Хабу Сонею Алмассад начальник Сумської ОВА Володимир Артюх обговорив пріоритетні напрямки співпраці із міжнародними організаціями у 2025 році
Евакуація жителів прикордоння углиб області, будівництво модульного житла для внутрішньо переміщених людей, облаштування захисних споруд для організації безпечного освітнього процесу та енергетична стійкість – ці завдання начальник Сумської ОВА назвав ключовими для Сумщини.
Очільник області подякував міжнародним партнерам Управління ООН за всебічну гуманітарну підтримку регіону. Він зазначив, що інтенсивність ворожих обстрілів прикордоння, а також більш віддалених громад області порівняно із попередніми роками зросла у рази. Відповідно потреба у відновленні, евакуації та захисті людей лишається вкрай актуальною.
«Ми цінуємо допомогу, яку надають наші міжнародні партнери. В першу чергу мова йде про захист людей та евакуацію. Важливо, що всі родини із дітьми, які підлягали примусовій евакуації, вже переміщені у більш безпечні місця. На сьогодні ми маємо евакуювати ще близько 20 тисяч наших громадян. Важлива задача – забезпечити їх належними умовами для тривалого перебування. Ми маємо досвід будівництва модульних будинків і сподіваємось, що підтримка наших партнерів у цьому напрямку буде продовжуватись», – сказав Володимир Артюх.
У пріоритеті також енергетична безпека області, додав начальник ОВА, оскільки ворог націлений вражати об’єкти критичної інфраструктури.
«Вдячні міжнародним партнерам за забезпечення Сумщини резервними джерелами живлення, завдяки цьому ми стало проходимо зимовий період. Також нині опрацьовуємо питання впровадження розподіленої генерації. Впевнені, що завдяки когенераційним установкам зможемо підвищити автономність та незалежність підприємств життєзабезпечення», – зазначив Володимир Артюх.
Керівник УКГС ООН в Україні Андреа де Доменіко відзначив, що на сьогодні для представництва ключовими є напрямки гуманітарної підтримки людей, що лишаються у зоні бойових дій, допомога у проведенні евакуації, підтримка ВПО, а також сприяння у довгострокових проєктах, які реалізуються на рівні профільних міністерств.
«Для нас важливо, що ми маємо спільне бачення пріоритетних завдань, які стосуються захисту людей, що опинились у складних обставинах. Сподіваємось на подальшу ефективну роботу у визначених напрямках», – зазначив представник УКГС ООН в Україні.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ