На Сумщині протягом навчального року від учнів надійшло 335 звернень щодо домашнього насильства
За інформацією органів управління освітою, за підсумками І кварталу 2021 року кількість дітей дошкільного та шкільного віку, які стоять на обліку в органах управління освітою, як такі, що потерпіли від домашнього насильства, становить 26 осіб.
Зрозуміло, що цей розподіл дещо умовний, адже часто мають місце одночасно декілька видів насильства. Умовною є і кількість дітей, які стоять на обліку, оскільки у цьому випадку мова йде про ті факти, що вже стали надбанням громадськості та правоохоронних органів. Так, протягом навчального року до практичних психологів, соціальних педагогів надійшло 335 звернень від здобувачів освіти щодо домашнього насильства. Система освіти не може залишатися осторонь від вирішення проблеми домашнього насильства.
Учасниками онлайн-наради стали уповноважені особи (координатори) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі, відповідальні за координацію заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в органах управління освітою.
Ігор Шпак, юрист Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області, акцентував увагу учасників онлайн-семінару на правових аспектах запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Методист навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Світлана Гавриленко під час інтерактивної взаємодії з учасниками зупинилася на визначенні відмінностей таких понять, як «домашнє насильство», «жорстоке поводження з дитиною», «булінг».
Ірина Марухина, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби, звернула увагу на повноваження органів управління освітою, закладів освіти у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, наголосила на необхідності дотримання норм чинного законодавства при організації роботи з означеного напрямку, веденні необхідної документації. Учасникам було запропоновано примірний індивідуальний план супроводу дитини, що зазнала насильства в родині.
Під час наради акцентовано увагу на листі Департаменту освіти і науки від 25.05.2021 № 08-13/4277 «Про додержання прав дитини в умовах пандемії COVID-19».
Онлайн-нараду проведено на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 р. № 361-р «Про затвердження плану невідкладних заходів із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства».