На Сумщині провели розслідування нещасного випадку із сторожем автодору
На Сумщині у ході спеціального розслідування нещасного випадку комісією встановлено, що смерть сторожа Філії «Сумський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор» настала внаслідок загального захворювання.
Трагедія сталася 01 січня 2021 року з 63-річним сторожем Філії «Сумський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор».
Члени комісії, провівши розслідування обставин та причин настання нещасного випадку, опитавши свідків події, оглянувши місце, де стався нещасний випадок із потерпілим, ознайомившись з інформацією наданою лікувально-профілактичними закладами, а також відомостями правоохоронного органу дійшли висновку, що даний випадок із сторожем Філії «Сумський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор» стався внаслідок смерті від загального захворювання, що підтверджено відповідною постановою органу досудового розслідування про закриття кримінального провадження та документами медичної установи.
За інформацією Обласного комунального закладу «Сумський обласний центр медико-соціальної експертизи» Зарічної районної МСЕК в м. Суми встановлено, що у 2017 році чоловік був визнаний особою з інвалідністю другої групи. При переогляді в 2018 році друга група внаслідок загального захворювання встановлена безтерміново. Висновок про умови та характер праці на момент освідоцтва винесено з урахуванням захворювання та надана разом з рекомендаціями щодо умов праці до ДП «Сумський облавтодор».
Крім того, посадовими особами Управління Держпраці у Сумській області в період з 10.02.2021 по 11.02.2021 року проведено позапланову перевірку дотримання охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці в Філії «Сумський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор». У результаті проведеної позапланової перевірки виявлено порушення, зокрема:
– щорічно за заявкою та участю роботодавця (його представника), не визначено категорію працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду у 2021 році, чим порушено Закон України «Про охорону праці» № 2694, статті 17 пункту 2.2 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21 травня 2007 року № 246.
Таким чином, знаючи про незадовільний стан здоров’я свого працівника, роботодавець не подбав про створення для нього безпечних умов праці. У разі, якщо б на підприємстві проводилися періодичні медичні огляди працівників, лікарі змогли б вчасно виявити погіршення стану його здоров’я. Крім того важливу роль відіграло небажання керівника брати до уваги настанови лікарів щодо заборони роботи в нічні зміни. Сумно, що аналогічний випадок стався і на іншій філії ДП «Сумський облавтодор» – Асфальтно-бетонному заводі філії «Сумська дорожня експлуатаційна дільниця».