На Сумщині розшукують псевдобанкіра
На мобільний телефон 63-річному мешканцю району зателефонував чоловік, який назвався працівником банку. Останній повідомив, що в зв’язку перереєстрацією банківської картки клієнту потрібно назвати номер та пароль своєї банківської карти, після чого на його номер телефону буде надіслано sms-повідомлення з кодом підтвердження. Не підозрюючи нічого лихого, літній чоловік відразу назвав всі запитувані дані. У свою чергу, співрозмовник запевнив, що перереєстрація була успішною. Проте, коли літній завершив розмову, йому на телефон надійшло ще одне sms-повідомлення – про зняття з його рахунку 15600 гривень. Чоловік намагавсь додзвонитись до «банкіра», але той вже був поза «зоною доступу». Відтак, пенсіонеру не залишалось нічого іншого, як шукати допомоги у правоохоронців.
«Наразі слідчі нашого підрозділу відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 КК України (шахрайство), та встановлюють особу і місцеперебування афериста, – говорить Сергій Буханістий, т.в.о начальника Глухівського відділу поліції. – Я знову застерігаю громадян від зайвої довірливості, і раджу дотримуватися кількох правил, що допоможуть уникнути шахрайської схеми».
По-перше, за жодних обставин, ніколи й нікому не повідомляйте номери та коди доступу до своїх банківських карток.
По-друге, будь-яку інформацію, отриману від незнайомих телефонних співрозмовників, слід перевіряти. Для цього потрібно просто звернутися на відповідну «гарячу лінію» тієї установи, звідки вам начебто телефонували.
По-третє: якщо вам й справді телефонують представники офіційних структур та підрозділів, то вони просто запросять вас до своєї установи, а не будуть вирішувати питання у телефонному режимі.
Четверте: якщо мова під час таких дзвінків заходить за гроші чи за доступ до ваших рахунків – негайно кладіть слухавку. З великою вірогідністю ви спілкуєтесь з шахраєм, тож варто виявити розумну обачність і перервати розмову.