“Будемо пристосовуватися до різного”. На Сумщині школи готуються до нового навчального року
Для більшості шкіл Сумщини навчальний рік розпочнеться дистанційно за два дні. Очне навчання можливе тільки в закладах, що мають протирадіаційні укриття – таке рішення Ради безпеки. Як ставляться до такого учні, батьки і вчителі – дізнавалось Суспільне.
Аня Наливайко перейшла до 11 класу школи № 23 у Сумах. Після її закінчення дівчина хоче вступити до київського вишу і здобути фах журналіста. За словами школярки, новий навчальний рік готується розпочати дистанційно, хоча, більше б хотілося відвідувати заняття офлайн.
“Зараз дуже важливий період життя, підготовка до НМТ. Якщо вдома сидіти онлайн, то можна вчителя вимкнути і не слухати, а в школі немає вибору, бо ти сидиш в класі і слухаєш, хоч якісь знання будуть”, – пояснила Анна Наливайко.
“Ми не повинні обманювати себе, життя на першому плані. Я за змішану форму навчання. Дасть військова адміністрація дозвіл – значить, будемо навчатися очно і в укритті. Якщо дистанційка – то дистанційка”, – додала мама учениці Яна Наливайко.
За словами директорки Наталії Педяш, усього в школі 2 вересня розпочнуть дистанційне навчання 1 709 учнів у 63 класах.
“Хотілося б, щоб діти навчалися очно. Але судячи з ситуації в нашому місті, будемо пристосовуватися до різного: і змішаної форми, і дистанційної коли треба, коли буде загрозлива ситуація”, – зазначила мама школярів Марина Угніч.
“Наші діти не розуміють ще цього, але нам як батькам хотілося б, щоб наші діти все-таки походили і хоча б дізналися, що є таке школа. Щоб була база, старт у їхньому житті, тому що багато хто з дітей зараз не знають, що таке школа, бо то коронавірус, то війна”, – додала мама школяра Тетяна Скрипка.
Ярослава Жукова – і мама першокласника і вчителька початкових класів. За кілька днів розпочне заняття із 28 дітьми. Мають тут і укриття, де учні зможуть навчатись.
“Кожен клас буде поділений на зони, де вони зможуть слідкувати за матеріалом, який надає вчитель, не відволікаючись на інші класи. Укриття буде зоноване. Коли буде відбій повітряної тривоги, ми зможемо провести активності рухові”, – пояснила вчителька Ярослава Жукова.
“Навчання буде проходити з використанням дистанційних технологій, з розумінням безпекової ситуації і з вірою в перемогу. Звісно, складно. Без складнощів ми зараз не можемо, але цікаві методи, прийоми, інтеграцію кожен вчитель втілює на своїх предметах”, – розповіла класна керівниця 10 класу, вчителька географії Наталія Сошка.
Школа № 23 має найпростіше укриття. Ремонт тут зробили у 2023 році, розповіла директорка Наталія Педяш. Інколи під час повітряних тривог сюди приходять мешканці сусідніх будинків.
“Ми починаємо роботу в дистанційному форматі з використанням технологій дистанційного навчання. На сьогодні наше найпростіше укриття готове для індивідуальних консультацій, для навчання в межах того, наскільки розраховане укриття, але це буде можливим у разі внесення змін до рішення Ради безпеки і у зв’язку з покращенням безпекової ситуації”, – зазначила Наталія Педяш.
Директорка департаменту освіти і науки пояснила, що згідно з рішенням Ради оборони, навчання за очною та змішаною формою поки можливе лише у тих закладах, які мають протирадіаційні укриття. Їхню кількість посадовиця не назвала з міркувань безпеки, але зазначила, що таких небагато. Однак ситуація може змінюватися.
“Оперативно буде ухвалено рішення по зміні форми навчання, якщо покращиться безпекова ситуація. Для нас пріоритет – це безпека наших дітей, здоров’я і життя. У нас буде діяти 40 цифрових освітніх центрів, які ми спільно з Юнісеф створили в області, які працюють по надолуженню освітніх втрат”, – розказала Вікторія Гробова.
Школярі, які зараз перебувають за кордоном, можуть навчатися дистанційно у своїх школах, а також в тих, де можна вивчати тільки українознавчий компонент: українську мову та літературу, історію тощо, повідомила Вікторія Гробова. Решту оцінок школярам зарахують із закордонних шкіл. Таких закладів на Сумщині п’ять. За словами посадовиці, наразі усі школи області забезпечені генераторами та можуть працювати під час відключень світла.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ