На Сумщині відбувся регіональний ветеранський форум
Перший регіональний Форум «Ветеранська спільнота – рушійна сила відновлення і ресурс для змін» організовано в межах діяльності ПРООН в Україні (компонент «Громадська безпека та соціальна згуртованість) в партнерських громадах та Сумській області в цілому.
Начальник Сумської ОВА Володимир Артюх подякував за підтримку ветеранів міжнародним партнерам, Міністерству ветеранів, представникам відповідних посольств країн Європи, Євросоюзу.
«Питання реалізації ветеранської політики в країні є одним з пріоритетних напрямків роботи Президента України Володимира Зеленського і є задачею номер один для ОВА, РВА та влади на місцях, – зазначив Володимир Артюх. – Усі ветерани мають отримати допомогу. Головне – що ми маємо йти до ветеранів, їх сімей, опікуватись їх проблемами, як своїми, а не чекати, коли вони до нас прийдуть. Це ключовий принцип, яким мають керуватись усі органи влади, усі служби”
Очільник Сумщини повідомив, що в області зареєстровано більше 80 000 ветеранів війни, членів сімей ветеранів та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України. І ця цифра постійно зростає, адже в країні триває війна. І основна надія України – на Збройні Сили, які показали свою ефективність, свій бойовий потенціал і можливість виконати завдання щодо захисту своєї держави.
Регіональний форум відбувся за участі заступниці Міністра у справах ветеранів України Юлії Кірілової. У своєму виступі посадовиця наголосила на ключовому пріоритеті держави щодо підтримки ветеранів та напрацювання напрямків ветеранської політики. За її словами, наразі Мінветеранів визначено 5 основних цілей, для досягнення максимального добробуту наших ветеранів і ветеранок.
Перша ціль – першочергове зміцнення фізичного та ментального здоров’я ветеранів. Адже проблеми зі здоров’ям, а саме загострення хронічних хвороб, розвиток нових, отримання травм, поранень – те, з чим найчастіше стикаються наші захисники.
Паралельно реалізується другий пріоритет – посилення економічної спроможності ветеранів. З цією метою державою запроваджено ряд програм щодо проходження профорієнтації, працевлаштування, розвитку та розширення власного бізнесу тощо.
Так, на сьогодні Мінветеранів вже підтримано понад 1 тисячу ветеранських бізнесів, а вони часто працевлаштовують до себе також ветеранів. За попередніми підрахунками, таким чином створено понад 800 робочих місць. При цьому кожна громада отримує додану вартість від того, що їхні ветерани є економічно незалежними.
Третя стратегічна ціль – організація підтримки та надання допомоги родинам ветеранів.Четвертий пріоритет – запровадження належних соціальних гарантій для ветеранів – на сьогодні напрацьовано ряд пакетів та послуг, які охоплюють різні сфери життя. П’яте завдання полягає у формуванні культури поваги до ветеранів, пам’яті і вшанування їхнього подвигу та героїзму під час захисту держави.
Керівник політичного відділу Посольства Королівства Нідерландів Роберт Доккер подякував учасникам форуму за увагу до ветеранської політики. За його словами, партнерство між ПРООН, Урядом Королівства Нідерландів, владою на регіональному та місцевому рівнях та громадянським суспільством у Сумській області було стратегічно спрямоване на створення умов для плавного переходу ветеранів до цивільного життя та ідентифікацій як активних мешканців громад.
Керівниця напряму «Громадська безпека та відновлення», ПРООН в Україні Федеріка Діспенца відзначила, що цей форум є чудовою платформою для діалогу з ветеранами, членами їх родин, аби почути про актуальні проблеми, з якими вони зіштовхуються і таким чином спільно – на державному, регіональному рівнях напрацьовувати шляхи їх вирішення.
«Сьогодні як на Сумщині, так і по всій Україні стоїть питання адаптації та повернення ветеранів до повноцінного цивільного життя. Ми розуміємо, що проблеми ветеранів сьогодні – це так само проблеми усього суспільства. Важливо спрямовувати максимум зусиль і ресурсів – фінансових та людських, для допомоги й підтримки цих категорій громадян, а також їх сімей і рідних загиблих воїнів. У цьому питанні слід думати про майбутнє, у якому напрямку рухатись і які програми потребують першочергового вирішення. Це важлива місія у наш час», – говорила вона.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ