На Сумщині деякі дитячі табори не пройшли перевірку
У період з 12 по 20 червня фахівцями ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» було проведено 202 лабораторно-інструментальних обстеження дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
На відповідність санітарно-гігієнічних вимог були відібрані:
126 проб питної води на відповідність вимогам державних санітарних норм за бактеріологічними показниками, з них 7 проб (5,6%) не відповідали вимогам (3 проби в Шосткинському, 2 проби в Буринському по 1 пробі в В.-Писарівському та Конотопському районах)
З 125 проб питної води на відповідність гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною за санітарно-хімічними показниками, 15 зразків (12%) не відповідали вимогам (4 проби в закладах м. Суми, по 3 в Буринському і Конотопському районах, по 2 в Глухівському та Шосткинському районах, 1 – в Краснопільському районі).
У 21 з 263 випадків було виявлено невідповідність фактичної калорійності їжі теоретичній (18 невідповідних проб було виявлено в закладах Сумського району, 3 проби в м.Суми).
У пришкільному таборі ЗОШ с. Кіндратівка Сумського району харчові продукти не відповідали санітарно-гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками.
З метою контролю якості проведення поточного прибирання, миття посуду і дотримання особистої гігієни працівниками харчоблоків, відібрано 2745 змивів. Санітарно-показову мікрофлору виявлено в 31 змиві (1,1%); найбільший показник позитивних змивів склав в установах Тростянецького району – 15% (8 позитивних з 55 досліджених), Ямпільського району – 4,2% (5 з 120), Недригайлівського району – 3,8% (5 з 130) і С.-Будського району – 3% (3 з 100)
У 7 пробах грунту (5,4%) на паразитологічні дослідження були виділені яйця гельмінтів: яйця аскарид виявлені в 1 пробі в пришкільному таборі с. Первомайське Глухівського району; яйця токсокар вивлено в 6 пробах: заміський табір «Дружба» відділу освіти Білопільської райдержадміністрації – 2 проби, пришкільний табір ЗОШ № 3 м Тростянець – 1 проба, пришкільний табір с. Шалигине Глухівського району – 1 проба, заміський табір «Мрія» відділу освіти Конотопської міської ради – 1 проба, заміський табір «Космос» НГВУ «Охтирканафтогаз» – 1 проба.
За результатами лабораторно-інструментальних досліджень власникам і керівникам дитячих установ оздоровлення і відпочинку надавалися відповідні рекомендації, інформує Держпродспоживслужба.