Начальник облздраву: “На Сумщині немає жодного хворого на коронавірус”
У робочій зустрічі, що відбулася в Головному управлінні поліції, взяли участь керівники ГУНП в області, галузевих служб та територіальних підрозділів поліції, представники Сумської обласної державної адміністрації, міської ради та управління охорони здоров‘я. Тема зустрічі – актуальне на сьогодні питання запобігання поширенню та боротьба з коронавірусом.
Відкриваючи зустріч, начальник ГУНП в області Руслан Пиняга підкреслив важливість та гостроту піднятого до обговорення питання, і зазначив, що ефективно боротися з епідемією, яка поширюється у країнах Європи, Азії та Америки, можна лише спільними зусиллями влади, правоохоронних органів та медиків. «Працівники поліції, як такі, що працюють з різними, в тому числі й неблагополучними верствами населення, повинні знати, як розпізнати ймовірні ознаки коронавірусу та вміти визначити коло можливих ризиків,- зазначив Руслан Пиняга. – Окрім того, мають чітко знати і самі дотримуватися профілактичних заходів захворювання».
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Сумської міської ради Максим Галицький окреслив спільні завдання влади, правоохоронців та медичних служб у запобіганні поширення хвороби та звернув увагу присутніх на те, що проблема має два аспекти: здоров‘я громадян та питання безпеки.
Начальник управління охорони здоров‘я СОДА Дмитро Кравцов окреслив нинішню протиепідемічну ситуацію, що склалася у місті та області, і назвав ті медичні заклади, які готові прийняти, у випадку виявлення, хворих громадян. Він особливо підкреслив: «На сьогодні на території області немає жодного зареєстрованого хворого на коронавірус. Двоє іноземців поміщені до медичного закладу в якості запобіжного заходу і знаходяться там у добровільному порядку. Дівчина має всі необхідні довідки, які підтверджують її здоров‘я, та на шляху з батьківщини до України пройшла чотири санітарні кордони».
Володимир Рябіченко, виконуючий обов‘язки голови групи експертів з інфекційних хвороб управління охорони здоров‘я СОДА, ознайомив всіх присутніх з основними ознаками хвороби, профілактичними заходами інфікування та назвав основні фактори і ризики захворювання.
Фахівці-медики надали правоохоронцям для подальшого розповсюдження в населених пунктах області та для використання у своїй службовій діяльності відповідні листівки з рекомендаціями та порадами, як запобігти інфікуванню.
Учасники робочої зустрічі обмінялися думками з приводу спільних практичних заходів запобігання та поширення хвороби на території області, та визначили перспективні напрямки діяльності у цьому питанні.