Начальник Сумської ОВА з робочим візитом відвідав Конотопщину
Під час візиту Олег Григоров зустрівся з очільниками громад і підприємцями, щоб почути про нагальні потреби регіону та окреслити можливі шляхи підтримки.
У центрі обговорення – проблеми логістики та транспортного сполучення, доступ екстрених служб до прифронтових сіл, залучення міжнародної допомоги для проєктів розвитку та підтримка бізнесу на прикордонні.
«Розумію, що в умовах війни громади Сумщини стикаються з серйозними викликами. Ця зустріч має стати початком подальшого прямого діалогу. Для мене важливо чути бізнес, знати, якої допомоги він потребує. Цей напрям є пріоритетним і на рівні керівництва держави. Підприємства прикордоння, на жаль, не мають рівних умов із бізнесом західних регіонів, але саме вони значною мірою забезпечують наповнення бюджету», – наголосив Олег Григоров.
Конотоп та громади району, зокрема ті, що межують з державним кордоном, упродовж понад трьох років війни неодноразово зазнавали обстрілів. Під ударами опинялися як житлові будинки, так і об’єкти інфраструктури та промисловості.
Виклики прикордонних громад
Голова Новослобідської громади Ольга Гаркавенко звернула увагу на відсутність виїздів екстрених служб у прикордонну зону.
Також громади наголошують на потребі реалізації інфраструктурних проєктів за підтримки міжнародних партнерів.
Голова Кролевецької громади Віктор Лехман повідомив про необхідність капітального ремонту систем водопостачання:
«Послугою користуються понад 20 тисяч абонентів. Труби зношені, у воді надмірний вміст іржі. Ми вже маємо проєктно-кошторисну документацію, проєкт завантажено на платформу “Dream”. Сподіваємось на підтримку донорів».
Крім того, громада потребує двох шкільних автобусів – у зв’язку з оптимізацією мережі закладів освіти.
Дороги, логістика, евакуація – ключові потреби району
Незадовільний стан доріг – ще одне із системних питань, яке озвучили всі громади району. Вони акцентували увагу на тих ділянках, які мають критичне значення для евакуації населення, підвезення гуманітарної допомоги, медикаментів та роботи служб реагування.
Йдеться, зокрема, про шляхи, що з’єднують прикордонні населені пункти з центрами громад, а також про ділянки, які слугують альтернативними маршрутами у разі загострення ситуації. У цих напрямках важлива не лише наявність дороги, а й її якісний стан – аби забезпечити швидкий та безпечний проїзд спецтранспорту.
За дорученням начальника ОВА Олега Григорова на окремих ділянках уже розпочато ремонтні роботи.
Наразі профільні служби опрацьовують усі звернення, щоб поетапно реалізовувати відновлення критичної дорожньої інфраструктури району.
«Деякі питання, як-от пільги для бізнесу прифронтових регіонів, слід ініціювати на державному рівні. Щодо роботи екстрених служб – проводимо консультації з керівництвом поліції, ДСНС. Люди повинні отримувати належні медичні послуги, навіть на прикордонні», – наголосив начальник ОВА.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ