На Сумщині протягом дня обстріляли 11 громад: зафіксовано 204 вибухи
У Сумах проведуть в останню путь захисника Олексія Данилка
Охтирка матиме власну поштову марку
На Сумщині створять додаткових 12 пунктів екстреної медичної допомоги
Шосткинські акробати відзначилися на чемпіонаті України
У Сумській міській раді створили управління аудиту
У СНАУ ярмаркували для ЗСУ
Пів тисячі сіл на Сумщині без автобусного сполучення
На війні загинув захисник із Кириківської громади Юрій Мочалов
У Липовій Долині облаштовують Алею Слави
“У мене у квартирі стелі немає”. Як відновлюється життя у Білопіллі
Рекордний врожай під час війни: громада у Шосткинському районі за підтримки міжнародних партнерів створила аграрну службу
У Сумах патрульні виявили чоловіка в розшуку
“Завжди виїжджала на обстріли”. У Сумах прощались із загиблою поліціянткою Оксаною Новик
Сумчанка третій рік поспіль – краща пауерліфтерка країни
На Київщині знайшли мертвим 15-річного уродженця Сумської області
У Сумах розрахували збитки за поруб двох дерев біля озера Чеха
У Конотопі судитимуть чоловіка за знущання над колишньою дружиною
У Роменській міській раді – мінус два депутати
У Ромнах попрощалися із військовим Василем Оксьомом
До уваги сумчан: компенсація вартості “Пакунка малюка” виплачується по-новому
Житель Глухова відзначає 100-річний ювілей
У Білопіллі поховали захисника Олександра Лебединського
У Сумах посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин міста Суми» 12 жителям громади
У Ромнах на ім’я ошуканої жінки відкрили кредит і зняли з карток 80 тисяч гривень
У Сумах рідні просять допомогти важко пораненому під час обстрілу поліцейському
RGM group: приєднуйся до будівельної команди!
Промокод Фавбет: Виграшна можливість збільшити виграші і отримати бонуси
У Сумах створили новий ліцей № 33
Проти сумського митрополита Євлогія висунуто звинувачення

Нардеп Микола Задорожній: На лікуванні наших поранених бійців точно не варто економити, застосовуючи менш ефективні лікарські засоби

Нещодавно Верховна Рада України створила Тимчасову слідчу комісію з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України щодо фінансування лікування та реабілітації військовослужбовців у медичних закладах. Заступником голови цієї Тимчасової слідчої комісії обрали народного депутата України від Сумщини Миколу Задорожнього, який погодився розповісти нам про її діяльність та перші результати.

– Миколо Миколайовичу, розкажіть, будь-ласка, про ті завдання, які має вирішити Ваша ТСК.

– Після реформування медичної галузі, вітчизняні лікарні отримали більше самостійності у веденні своїх справ. Поряд із тим, далеко не всі керівники медичних установ користуються цим на благо пацієнтів та рядового медичного персоналу, допускаючи як зловживання своїм службовим становищем, так і відверто корупційні діяння, не кажучи вже про загальну їх низьку управлінську ефективність. У принципі, враховуючи масштаби реформи, така поведінка деяких медкерівників була цілком очікуваною і з часом вони просто втратили б посади, а на їх  місце прийшли б порядні професійні кадри…

Проте, після початку повномасштабної війни медична галузь зіштовхнулася із новими викликами – потрібно було у великих обсягах лікувати та проводити реабілітацію наших українських захисників. І робити це маємо на високому професійному рівні, при цьому в максимально оперативному режимі. Часу на “розкачку” просто нема, потрібно діяти тут і зараз. 

Із різних куточків країни почали отримувати скарги від поранених бійців щодо непрофесійності надання послуг, як медичного так і морального характеру – у суспільстві утворився запит на вирішення цієї проблеми, потрібно було реагувати. Тому разом із колегами пішли на зустріч і утворили ТСК, головним завданням якої є: розслідування можливих фактів порушень законодавства України щодо фінансування лікування та реабілітації військовослужбовців у відповідних медичних закладах; аналіз причин можливих порушень законодавства України щодо фінансування лікування та реабілітації військовослужбовців.

– Одним із головних завдань ТСК є розслідування можливих фактів порушень законодавства України щодо фінансування лікування та реабілітації військовослужбовців у відповідних медичних закладах. Чи вже маєте інформацію із цього напрямку роботи?

– Станом на 1 жовтня за даними МОЗ та Мінфіну на рахунках медичних закладів зібралося більше 20 мільярдів гривень вільних залишків. Поряд із тим, дуже часто буває, що із родин військових або просять додаткові кошти на якісь ліки, які мають бути в лікарні, або ж на ті, що не входять до лікарських засобів з переліку НСЗУ. На фоні цього виникає певний дисбаланс і наші військові виходять з лікарень не належним чином вилікувані. Тому і стоїть завдання зробити фінансовий аналіз лікарень, щоб знати, наскільки ефективно вони використовують кошти. Адже з одного боку, маємо вільні залишки коштів, а з іншого – у тих лікарнях, де намагалися надати українським захисникам максимально-ефективну допомогу – коштів на подальшу роботу не вистачає. Тому, вважаю, що таким лікарням варто збільшити фінансування.

– Ви сказали, що у лікарнях просять пацієнтів купувати ліки, які не входять до переліку НСЗУ і на які не розповсюджується державне фінансування. Чи є можливість якось врегулювати це питання?

– Так, це досить наболіла проблема і ми наразі опрацьовуємо інформацію із провідних лікарень, щоб, враховуючи їх досвід, подати рекомендації в Міністерство охорони здоровʼя та НСЗУ, щодо розширення переліку лікарських засобів аби медзаклади отримали можливість за додаткові кошти купувати більш ефективні ліки та препарати. Це, з одного боку, покращить рівень лікування українських воїнів, а з іншого зніме з них фінансове навантаження – тобто з їх родичів більше не вимагатимуть такі ліки, а все відбуватиметься за рахунок держави. Переконаний, що це правильна позиція і на лікуванні наших поранених бійців точно не варто економити, застосовуючи менш ефективні лікарські засоби.

Після початку війни багато лікарень змушені були відмовитися від закупівлі сучасного обладнання. Чи розглядала Ваша комісія такі питання?

– Так, дійсно, така проблема існує як на національному рівні, так і на Сумщині, зокрема. Знаю особисто випадки коли лікарні з нашого регіону, провівши відповідні тендерні процедури ще до початку війни, змушені були потім відмовитися від оплати і розірвати угоди, щоб в умовах надзвичайної ситуації спрямувати кошти на більш нагальні потреби. Поряд із тим, потреба в обладнанні нікуди не зникла, більш того, рівень завантаження вже існуючого тільки зріс.

Наприклад, якщо брати Сумщину, то у нас є лише один аппарат МРТ і той в приватній клініці. Тому провели перемовини із міністром охорони здоровʼя і вже цього року в Сумах має зʼявитися ще один такий прилад. Звичайно, цього замало, бо в ідеалі на таку кількість населення їх потрібно не менше трьох. Але в умовах воєнного часу – це теж гарний результат. Тим більше, відповідальність за цей напрямок ніхто знімати не збирається і будемо працювати над тим, щоб згодом довести кількість необхідного обладнання до європейських нормативів.

Також працюємо над забезпеченням іншим обладнанням для діагностики та лікування поранених.

– Яка ситуація із ремонтами медичних закладів?

-Звичайно, багато таких програм довелося згорнути – і це нормально в умовах війни. Поряд із тим є два напрямки, на мою думку, які все ж мають бути забезпечені фінансуванням: це відновлення зруйнованих ворожими ударами медичних закладів та ремонти тих, де проходять лікування наші захисники, щоб вони це робили в нормальних людських умовах.

– Чи змінився Ваш робочий графік після утворення цієї Комісії?

– Звичайно, тим паче, що ТСК була утворена нещодавно (21 вересня 2023 року – ред.) і маємо опрацювати значні обʼєми інформації щоб прийняти виважені ефективні рішення. По-суті, маємо побачити ситуацію ледь не в кожній українській лікарні, де перебували чи перебувають на лікуванні та реабілітації наші поранені військові. Опрацювати тисячі скарг від них, щоб мати можливість виправити ситуацію і зробити вітчизняну медицину налаштованою на добросовісне виконання своїх обовʼязків.

Тому роботи по ТСК наразі дуже багато через що навіть змушений був трохи обмежити свою діяльність на виборчому окрузі – розумію, що це не добре, але ж, вважаю, маємо, перш за все, зробити все можливе, щоб поранені бійці мали якнайкращу медичну допомогу, від якої дуже часто залежить не просто здоровʼя захисників, а і їх життя. 

Думаю, мої виборці із розумінням до цього поставляться, тим паче, що вже найближчим часом планую відновити наші зустрічі. А щодо проблем регіону – то їх вирішенням переймаюся і коли працюю в Києві, завжди тримаю звʼязок із головами громад, і з представниками трудових колективів. Звичайно, в силу обʼєктивних причин, не все вдається вирішувати, але ж і багато проблем вдалося зрушити з місця.

Поділитися в соціальних мережах
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника
ЄС офіційно визнає Україну кандидатом на вступ: проєкт рішення