«Не можу стояти осторонь, коли хтось потребує допомоги», – поліцейська Тетяна Маслова про справу донорства
Сьогодні країни світу відзначають Всесвітній день донора крові. До цієї доброї справи регулярно долучаються поліцейські Сумщини. Однією з таких є начальник сектору криміналістичного забезпечення слідчого відділу Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Тетяна Маслова. Вона розповіла про свій шлях у донорстві.
Перший раз пішла здавати кров 15 років тому. Тоді дружині одного з колег потрібні були компоненти крові й вони усім колективом поїхали до станції переливання.
«З того часу я періодичну приходжу ділитися своєю кров’ю, тим паче що в мене рідкісна група, а саме четверта в негативним резус-фактором. Робити це частіше не можу у зв’язку з великим навантаженням по службі. Тим паче, що для цього треба дотримуватися правильного режиму сну, особливо, харчування, а в наш час це не легко», – ділиться Тетяна.
Найчастіше поліцейська здає кров або на потреби своїх колег, або для дитячого гематологічного відділення лікарні, де лікуються хворі дітки.
Тетяна Маслова розповідає, що саме мотивує її до цієї справи:
«Розумію, що таким вчинком я можу допомогти комусь, або врятувати того, хто потрапив в біду. Хочу бути максимально корисною суспільству. Мені приходять повідомлення від Центру донорства про те, що моя кров була використана на потреби конкретного хворого. У такі моменти відчуваєш себе корисним, потрібним і стає приємно на душі. Я дякую Богові, що наділив мене таким здоров’ям. Важливо усвідомлювати, що твоя кров дійсно стала в нагоді. Багато часу тішитися в того немає, адже, зазвичай, прочитавши таке повідомлення, ти на хвилину зупиняєшся, радієш, подумки бажаєш здоров’я хворому, а потім біжиш далі виконувати свої службові обов’язки. Зараз, коли в країні йде війна, тим паче розумієш, що твоя кров або її компоненти мають ще більшу вагу. Особливо з моєю рідкісною групою. Якби можна було здавати більше, я б погодилася, але лікарі забороняють, навіть попри те, що буває потреба в більшій кількості крові».
Стосовно моральної складової цієї благородної справи, то тут поліцейська зазначає про те, що в час, коли ми виборюємо нашу незалежність в боях, і коли є багато поранених як серед військових, так і цивільних громадян, то не треба цього боятися, а треба думати про те, що це мінімальна ваша корисна дія, яку ви можете зробити, подарувавши комусь життя чи здоров’я та зробивши свій внесок для загальної перемоги нашої країни.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ