Нейрохірург Костянтин Попсуйшапка про свою роботу
Костянтин Попсуйшапка – нейрохірург, доктор медичних наук. Нині очолює Центр нейрохірургії хребта в сумській лікарні. Втім, родом лікар із Харкова. Батько Костянтина Попсуйшапки – ортопед-травматолог, один із засновників дитячої ортопедії. Фах батька, говорить лікар, вплинув і на його вибір професії.
“Вступив до медичного університету харківського, після закінчення був розподілений за спеціальністю травматологія. Я хотів мати свій шлях, окремий від батька, тому життя пов’язав з хірургією хребта”, – розповідає нейрохірург.
Костянтин Олексійович працював у Харківському інституті ортопедії і травматології. 3-4 рази на рік, розповідає, їздив за кордон для стажування. З 2014 року серед пацієнтів з’явилося багато військовослужбовців. З початком повномасштабної війни їх кількість ще суттєво збільшилася, ділиться нейрохірург.
“Зараз у нас є доповіді щодо лікування бойових травм, а тоді тільки перший раз зіштовхнулися з цим. Це були військові зі звичайними травмами — падіння з висоти, з автомобіля, ДТП. Також і ушкодження хребта через кульове ушкодження або осколкове, тут зовсім інша картина”, – пояснює Костянтин Попсуйшапка.
До прикладу, одна з крайніх операцій буде для чоловіка, який має стеноз хребтового каналу.
“Хворий – чоловік, за фахом водій, у нього стеноз хребтового каналу, звуження каналу, просаджений диск. Планується розширення хребтового каналу”, — операція триватиме кілька годин, зазначає лікар. Таких втручань Костянтин Попсуйшапка проводить кількасот на рік.
У 2016 році, розповідає лікар, почав працювати над дисертаційним дослідженням “Переломи грудного та поперекового відділу хребта”.
“Я вважаю це своїм досягненням, це не тільки наукове дослідження, а й клінічне дослідження, проведено мною на базі швидкої допомоги і Харківського шпиталю”, – пояснює лікар.
Живучи в Харкові, Костянтин Попсуйшапка був куратором Сумського регіону, читав на Сумщині лекції, щомісяця приїздив на операції. У 2022 році переїхав з Харкова до Сум. Зараз поєднує науково-педагогічну роботу в Національному університеті охорони здоров’я і практичну – у Сумській міській лікарні.
“Хірургія хребта – це дуже, дуже широка галузь. Це не тільки грижі дисків, як всі вважають. Це переломи хребта, вивихи, травми ниряльщика, інфекції хребта, деформації, пов’язані з захворюваннями сполучної тканини”, – зазначає лікар.
Робота хірургів загалом і нейрохірургів зокрема теж пов’язана з ризиком захворювань хребта, говорить колега Костянтина Попсуйшапки Сергій Зінченко. Так пів року тому лікар сам став пацієнтом. Операцію довірив керівнику.
“У мене в поперековому відділі хребта з’явилася нестабільність та 2 дві кили міжхребцевих дисків, які довелося хірургічно вирішувати, тому що консервативна терапія не допомагала. Я вирішив обрати краще відділення – в якому я працюю. Довірився своїм колегам на чолі з Костянтином Олексійовичем. Мені зробили фіксацію зі встановленням кейджа”, – говорить лікар.
Про колегу Сергій Зінченко відгукується так: “Він ввічливий і турботливий з пацієнтами й з колегами. Ніколи не бачив, щоб він з кимось сперечався на підвищених тонах”.
“Коли я сюди потрапила, пройшла МРТ, мені сказали, що треба робити операцію. Операція пройшла успішно. Дуже гарне враження, позитивне. Дуже уважний лікар. Тільки найкраще можу сказати про нього”, – говорить пацієнтка Костянтина Попсуйшапки Галина Полякова.
Свою професію, говорить Костянтин Олексійович, любить: “За вдячних хворих. Я ніколи не прагнув в житті досягнень, посад. Найбільше бажання – заходити в палату і бачити усмішку на обличчях хворих”.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ