Незважаючи на провокації радикалів, сумчани тисячним багатоголоссям заспівали «День Перемоги!»
Сьогодні в Сумах восьмий рік поспіль пройшла акція «Помни имя свое!», яка проводиться ОПОЗИЦІЙНИМ БЛОКОМ і є альтернативою обласним офіційним заходам. На Алею Слави, що розташована в самому серці обласного центру, жителі міста прийшли сім’ями з дітьми, несучи портрети своїх загиблих родичів, їх нагороди. Всі вітали один одного зі святом, навколо панувала дуже урочиста і хвилююча атмосфера.
Ветеранів було лише кілька – через вік і стан здоров’я їм тяжко знаходитися на мітингу. Присутні дякували їм за Перемогу, фотографувалися з ними, дарували квіти і бажали довгих років життя.
Акція проходила без партійних прапорів, політичних гасел і чергових обіцянок влади, яким вже ніхто не вірить. На урочистому мітингу виступили лише ветерани та діти.
За загиблими в роки Великої Вітчизняної війни відслужив поминальну літію в минулому десантник, а нині настоятель храму Сергія Радонезького УПЦ В’ячеслав Темний.
Після хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять всіх загиблих, присутні поклали квіти до Меморіалу та запустили в небо живих голубів, як символ миру. Після гучним багатоголоссям все заспівали символ Великого свята – пісню «День Перемоги». Під час її виконання багато людей не ховали сліз, підспівували навіть діти.
«Це дійсно народна акція, тут, ви бачите, все просто і душевно, – каже голова обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Стрельченко. – Приємно, що з кожним роком сюди приходить все більше сумчан, які пишаються і розповідають про подвиги своїх рідних. Для тих, хто сюди приходить з чистим серцем і чистими помислами, День Перемоги – одне з найбільш знаменних свят. Вони розуміють, що український народ зазнав незліченні страждання, і втратив мільйони людей в боротьбі за Перемогу. Тому зрадити пам’ять про загиблих ми не маємо права».
На жаль, не обійшлося без провокацій. Близько десятка городян прийшли з плакатами, що компрометують Велику Перемогу, на кшталт: «Ганьба дідам, які воювали проти борців за волю». Присутні почали їх соромити, говорити, що завдяки саме дідам-ветеранам, які віддали свої життя за свою країну, ці так звані активісти жили в мирі, здобували освіту і ростили дітей. Втрутилася поліція, яка просила провокаторів покинути акцію. Але ті почали кричати, мітингувати. Проти непрошених гостей, піднявши вгору плакати з фотографіями своїх рідних, які загинули за Батьківщину, виступили, дивлячись очі в очі, мовчазною акцією кілька жінок.
Пізніше на вигуки і образи радикалів просто ніхто не став звертати уваги.
Зате всі уважно слухали ветеранів і аплодували їм, коли ті говорили про кримінальну відповідальність, яка введена в Європі для тих, хто вихваляє нацизм. «Але в Україні нацисти – це героїчні люди, які знищують пам’ять про Велику Вітчизняну війну. Чим далі, тим більше ми схожі на Німеччину 1932-1933 років. Ті ж гасла, на кшталт «Україна понад усе», молодь, яка носить нацистську свастику, зігує і вихваляє насильство», – сказав у своєму слові учасник Великої Вітчизняної війни, полковник у відставці Геннадій Гажіенко.
«Хотілося б, щоб наша влада серйозніше ставилася до цього свята, більше вшановувала ветеранів, а не йшла на поводу у радикалів. Пам’ятаємо, як рік тому напередодні Дня Перемоги на цьому місці була прибрана стела Героїв Сталінграда. Тоді керівництво міста обіцяло реконструювати і відновити її до Дня міста, правда, не уточнивши, якого року. Це в чергове показує ставлення влади до ветеранів Великої Вітчизняної війни. Тому опозиціонери завжди приводять до ладу пам’ятники, вітають ветеранів і допомагають їм. День Перемоги ми відзначали, і будемо відзначати з душею і серцем, тому що це НАША ПЕРЕМОГА!», – резюмував головний обласний опозиціонер.
Після нетривалих офіційних заходів, для всіх присутніх був підготовлений святковий концерт. Всі мали можливість посмакувати солдатською кашею і, як і водиться, випити фронтові сто грам.