Охтирський ліцей відремонтують з допомогою Кременчуцької громади
9 квітня на сесії Охтирської міської ради депутати одноголосно проголосували за прийняття міжбюджетного трансферту в один мільйон гривень від Кременчуцької громади. Вона стала першою громадою-донором, а гроші використають для відновлення розбитої російськими безпілотниками школи.
25 березня Охтирська громада підписала меморандуми про співробітництво з Кременчуцькою, Бориславською і Мостиською громадами, розповідає Охтирський міський голова Павло Кузьменко. За його словами, першою гроші виділила Кременчуцька громада, після того, як її представники побували у місті. Мільйон гривень планують витратити на проєктно-кошторисну документацію для відновлення зруйнованої частини школи, куди 8 березня влучило три безпілотника.

Кременчуцький міський голова Віталій Малецький говорить гроші виділили на те, про що просила мерія Охтирки.

“Виділили кошти на виконкомі, затвердили і профінансували. Всі депутати, всі підтримали одноголосно дане рішення, тому що розуміємо, як там складно. Ця допомога саме на ті проблеми, які ми побачили і про які попросила мерія і громада Охтирки”, – додав Віталій Малецький.
Після того, як депутати Охтирки проголосували за прийняття цільового трансферту, говорить Павло Кузьменко, залишилося його технічне оформлення. На це необхідно ще кілька днів.

Ремонт в ліцеї розпочався майже відразу після бомбардування. Частину своїх коштів із резервного фонду виділили на третій день після атаки, але гроші потрібні ще.

“Віталій Малецький побував на зруйнованих ворогом об’єктах в тому числі у навчальному закладі, куди прилетіло кілька ворожих дронів. Через декілька днів повідомив, що рішення про виділення грошей прийняте. Потім це рішення направили на узгодження із Міністерством фінансів. Нам були надіслані документи, згідно яких ми вже сьогодні провели сесію і прийняли цей мільйон. Цей мільйон буде безпосередньо цільовий, переданий саме цьому навчальному закладу для відбудови”, — додав Павло Кузьменко.
Раніше міжбюджетні трансферти могли бути від держави — територіальним громадам, від територіальних громад – підприємствам державного підпорядкування, також можливі були у межах області чи району. Тепер будь-які громади-донори можуть допомогти грошима громадам, говорить міський голова. Меморандуми про співробітництво Охтирка підписала у рамках державного проєкту “Пліч-о-пліч”.
“Міста-побратими допомагали раніше по-різному: автомобілями, приймали наших дітей на відпочинок, а тепер можливі міжбюджетні трансферти у разі перевиконання бюджету в громадах. Дякую кожному платнику податків, кожному, хто долучився до допомоги. Бо це не тільки фінанси, це – дружня підтримка і відчуття, що ніколи не залишишся в біді наодинці”, — додав Охтирський міський голова.

Як розповіла Суспільному координаторка проєкту “Пліч-о-пліч: Згуртовані громади” Марʼяна Томин, загалом на Сумщині у проєкті взяло участь 34 громади.
“Підписаний Меморандум передбачає освітню, культурну та соціальну співпрацю, а також обмін досвідом у сфері місцевого самоврядування і роботи комунальних установ. У межах цієї взаємодії Кременчук виділив 1 мільйон гривень на відновлення ліцею в Охтирці. Така підтримка зміцнює партнерські відносини між громадами, підвищує стійкість місцевого самоврядування і сприяє ефективному вирішенню спільних викликів”, — додала Марʼяна Томин.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ