Олександр Стрельченко: Урядовці зі своїми горе-реформами можуть понурити країну в страшну епідемію туберкульозу
«Українців сьогодні лякають коронавірусом, але є інфекції й страшніші. Так, від туберкульозу щорічно вмирає півтора мільйона людей. І сьогодні ця хвороба входить у десятку причин смертей у світі. Україна – у лідерах з поширення цієї недуги. Сумщина ж, за даними МОЗ, знаходиться на 11 місці в Україні по захворюваності на туберкульоз і на 5 місці за смертністю від цієї хвороби», – наголосив депутат Сумської обласної ради, голова регіональної організації ПП ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ Олександр Стрельченко в ефірі телеканалу АТВ.
Політик каже, що їх депутатська група стурбована тим, що в країні з 1 квітня закриватимуться тубдиспансери та спецсанаторії, при чому навіть дитячі, і скорочується фінансування для цієї категорії хворих.
З ним погоджується колега Микола Войтенко. «Справа «великого реформатора» Супрун живе і її послідовники реалізують політику по розвалу медичної галузі. Замість того, аби запровадити страхову медицину, як пропонувала команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, вони пішли іншим шляхом: сконцентрували всі фінансові ресурси в Національній службі здоров’я і тепер та вирішує, кому давати кошти, а кому ні. Це – нонсенс!», – говорить депутат-опозиціонер.
Нині в регіональному клінічному фтизіопульмонологічному медичному центрі щороку проходить лікування 500 пацієнтів. Для того, аби й надалі отримувати гроші з держбюджету, говорить директор закладу Віталій Олещенко, необхідно відповідати вимогам Національної служби здоров’я, а на це у медцентру немає коштів.
«У нас повинне бути сучасне відділення реанімації, на що, за нашими розрахунками, потрібно мінімум 1 млн 200 тисяч грн. Необхідно створити 30 одномісних палат боксованого типу, вартістю 7-8 млн грн, покращити матеріально-технічну базу. Через недофінансування нас змусять закрити заклад і передати хворих на лікування до сімейних лікарів. Але у них немає можливості дотримуватися вимог інфекційного контролю за туберкульозними хворими: відсутні окремі входи, виходи, розподіл, відсутня достатня кількість бактерицидних опромінювачів, навичок», – говорить лікар.
Віталій Олещенко стверджує, що по області і смертність, і захворюваність на туберкульоз знижується, тому вони дуже схвильовані тим, що передають своїх пацієнтів на амбулаторне лікування. Також є побоювання, що сімейні лікарі просто відмовлятимуться брати собі таких пацієнтів, склавши собі список із більш здорових людей.
«Душа болить, – говорить Микола Войтенко, – за те, що ми останні три роки вклали у заклад 5-6 млн грн, – поміняли покрівлю, вікна, зробили сучасну їдальню, лабораторію, ремонти в палатах. Тобто намагалися створювати всі умови для лікування. Ми й далі готові допомагати, аби тільки не допустити, щоб хворих людей викинули на вулицю».
Олександр Стрельченко говорить, що для людей, хворих на туберкульоз, потрібне посилене харчування, догляд. «А чи будуть вони звертатися до лікарів або їздити за сотні кілометрів у лікарню? Чи знайдуть кошти на дороговартісні ліки і якісні харчі? Ні! Окрім цього, хворі не лікуватимуться і йтимуть в маси. Вони будуть їздити в транспорті разом із здоровими людьми, їсти у закладах громадського харчування, ходити по магазинах і заражати інших. Це хвороба, яка може торкнутися кожного!», – акцентує увагу опозиційний політик.
Тому, запевняє, що депутатська група ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ у Сумській обласній раді терміново звертатиметься на найближчій сесії обласної ради до президента з вимогами відтермінування реформи, продовження фінансування туберкульозних диспансерів по субвенції хоча б до кінця року. Тим часом будуть відпрацьовуватися проблемні питання.
«Інакше урядовці зі своїми горе-реформами можуть наробити лиха і понурити країну в страшну епідемію туберкульозу!», – резюмував Олександр Стрельченко.