Олександр Стрельченко: Вакцинація українських дітей – на рівні Африки
«На Сумщині, як і в Україні в цілому, вкрай не вистачає профілактичної вакцини для дітей проти коклюшу, дифтерії та правця (АКДП). Водночас наша вже «легендарна» і. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун їздить регулярно на Балі нібито на симпозіуми, проводить зарядки, вчить мити руки. Але вона абсолютно не займається прямими обов’язками: закупівлею ліків, вакцин, поліпшенням медобслуговування українців». Про це в ефірі телеканалу АТВ наголосив голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко.
Він розповів, що за розпорядженням Міністерства охорони здоров’я, дітей, які не мають щеплень, не допускають до відвідування шкіл та дитячих садочків. Хоча наразі вакцину не лише не можна отримати у поліклініці, але й не купити. Деяким дітям вакцинацію прострочили на декілька років.
Сумські матусі говорять, що доводиться купувати вакцини самостійно, які вартують до тисячі грн, оскільки здоров’я дитини – понад усе. Водночас лікарі запевняють: протягом останніх трьох років вакцина АКДП індійського виробництва у Сумах є в достатній кількості.
Директор центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Сумської міської ради Ганна Івженко наголошує, що саме цю вакцину рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я у тих країнах, де охват дітей щепленням менше 90%. А в Україні, за словами медика, через антищеплювальну кампанію, яка пройшла останніми роками, склалася саме така ситуація.
«Індійська вакцина й справді обросла чималими скандалами і страхами. Батьки часто б’ють на сполох, що діти реагують на неї більш хворобливіше. Але у цієї вакцини трохи інший механізм дії», – говорить Ганна Івженко.
На сьогодні, за словами медиків, у Сумах частка дітей до 18 років, щеплених вакциною АКДП, становить понад 60%. Але за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, зазначає Олександр Стрельченко, Україна увійшла в топ-8 країн світу з найнижчими показниками вакцинації дітей. Нашими сусідами стали африканські країни, де щеплення від дифтерії, правця та коклюшу отримали менше 50% дітей.
«Складається враження, що пенсіонерів вбивають злидарськими пенсіями і величезними тарифами, середнє покоління змушують виїжджати з країни у пошуках заробітків, а дітей не бережуть від хвороб. Тож чи треба українцям такий міністр і такий уряд?», – задається питанням опозиційний політик.