Опитування замість дій: міжнародна допомога у стилі «вивчимо потреби»
У Сумах відбулася зустріч між керівництвом громади та представником міжнародної організації «ZOA», яка, судячи з усього, вирішила взяти новий підхід до допомоги постраждалим від російської агресії. Замість того, щоб напряму допомогти родинам, які втратили житло через обстріли, вирішили спочатку… провести опитування. Про такий «енергозберігаючий» підхід до роботи пише телеграм-канал «Суми: Головне».
Заступник міського голови Станіслав Поляков і директорка департаменту соцзахисту Тетяна Масік обговорили з представником «ZOA» Ернесті Крістофом цілу низку потенційних проєктів: від мінігрантів для бізнесу до програм із відновлення житла. Звучить багатообіцяюче? Тримайтеся.
Крістоф зазначив, що перед тим, як почати щось робити, треба «глибоко вивчити потреби» постраждалих через серію опитувань. Адже без цього, мабуть, не зрозуміло, чи важливіше зараз мешканцям Сум – мати дах над головою чи отримати правову консультацію (плюс на таких «опитуваннях» можна добряче відмити кошти – бо хто там знає скільки тих питальників було і скільки вони людей опитали).
Можливо, наступним етапом буде створення сайту, де постраждалі зможуть самостійно подати заявку, розповісти про своє зруйноване житло та отримати… чергове опитування. Або, ще краще, звіт про «успішно проведену роботу», як це зробила «Міжнародна організація EnableMe Ukraine», яка пише, що за 2024 рік надала допомогу понад 1,6 мільйонам інвалідів, а в реальності спільно ще з однією конторою придбали аж цілих ТРИ протези!
Влада Сумської громади, звісно, відкрила двері для співпраці та заявила про готовність до реалізації нових ініціатив. У підсумку домовились, що конкретні проєкти почнуть реалізовувати… у 2025 році.
Нагадаємо, війна триває з 2022 року, але, як показує досвід, допомога – це складний і тривалий процес. Особливо, коли починається з опитувань, а не дій.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ