Скільки в Сумах коштуватиме батькам зібрати дитину у школу
Серпень — час шкільних ярмарок. Втім, цього року між торговими наметами сумського базару покупців не багато. Чи піднялися ціни на шкільні товари та чи є на них попит?
Пані Марія каже, аби зібрати доньку до 5 класу, за форму, портфель та його наповнення доведеться викласти у середньому 5-6 тисяч гривень.
“Ми розпочинаємо купувати дещо: одяг і канцтовари. Не так, як завжди, але потроху вже купуємо. Ми замовили цього року лише рюкзак нормальної якості — це близько півтори тисячі плюс- мінус… якщо повністю зібрати, думаю не менше 5-6 тисяч”, — говорить сумчанка Марія.
![Підготовка до навчального року: скільки коштуватиме батькам зібрати дитину у школу Підготовка до навчального року: скільки коштуватиме батькам зібрати дитину у школу](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/72f0222a9c856b8b.jpg)
І ціни зросли і покупців стало менше, розповідає продавчиня Антоніна. Радше придивляються до цін, ніж щось купують. Кому доведеться купувати “з нуля”, стандартний набір канцтоварів, коштуватиме він дорожче ніж того року: “В два рази більше ніж в тому році — це 100%. Ціна на товар у нас піднялась, щоб зібрати до школи — це близько 1000 гривень. Це щоб все від А до Я”.
Пані Наталія каже, це тільки початок шкільного шопінгу. При виборі портфелів цінова формула теж своя.
![Підготовка до навчального року: скільки коштуватиме батькам зібрати дитину у школу Підготовка до навчального року: скільки коштуватиме батькам зібрати дитину у школу](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/4c570b07910e28b6.jpg)
“Цінова політика від 400 до 2,5 тисяч. Чому така різниця, бо різні виробники, якість, вікова категорія, фурнітура. Олівці, фломастери, лінійки — все це є. Ціна, порівняно з минулим роком збільшилась на 20-30%. Втім, є товари, які не змінювали ціну. Паперова продукція, зошити — ціна від 4 гривень до 30 гривень”, — розповідає підприємець Наталія Шамрай.
![Підготовка до навчального року: скільки коштуватиме батькам зібрати дитину у школу Підготовка до навчального року: скільки коштуватиме батькам зібрати дитину у школу](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/6709563d621d267a.jpg)
Продавчиня Ольга переконує, щоб зробити образ особливим, можна змоделювати шкільну форму дитині за її побажаннями.
“Деякі батьки скупляються активно — головним чином першокласникам. Отримали спіднички, брючки, вже готові блузи висять, сукні. Тому чекаємо, сподіваємось. Цінова політика різна: від 300 гривень і вище. Це для первачків. Цінова категорія залежить від ростовки. Для первачків за однією ціною, якщо це 5 клас і вище — це вже інше, плюс 200-300 гривень”, — зазначає пані Ольга.
Нагадаємо, у Сумах лише 8 шкіл зможуть прийняти школярів під час воєнного стану, а за опитуванням лише 14 % батьків за очне навчання.