Депутати сказали «Ні» червоно-чорному прапору в Ромнах
Учора, 23 червня, на сесії Роменської міської ради депутати не проголосували за встановлення червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу біля стелли пам’яті загиблим роменцям в зоні проведення АТО (б-р Шевченка), меморіального знаку Героям-борцям за незалежність України (вул. Горького) та біля пам’ятного хреста Миколі Івановичу ЦУПУ, українському військовому, командиру Роменської боївки УПА на Сумщині (с. Вовківці), пише romny24.info.
Як з’ясувалося, це питання викликало масу обговорень ще на комісіях, а тоді й в залі засідань під час сесії. На засіданнях комісій 4 депутати партії «За майбутнє» проголосували «За», а до самої сесії, два з них передумали.
Резюмував депутатські дебати Яків Зубан, партія «ОПЗЖ»: «Як би там не було, ми різних політичних сил, різних політичних вподобань і т.ін. Але, як на державних спорудах, так і на інших спорудах є Державний прапор України. Прапор політичних партій – на офісах, поруч з Державним прапором України. Тоді буде справедливо і не буде «коливать» та «подразнювать» людей. Я поважаю тих людей, які цей прапор вважають своїм кровним. Ну для чого? Я був у Чернігові, біля стели АТО висить Державний прапор України. Других прапорів там не було».
У результаті 11 депутатів проголосували «Проти»: (Безручко Володимир (Наш край), Басараб Віта (Наш край), Городецька Лілія )Наш край), Зубан Яків (ОПЗЖ), Лузан Євгеній (За майбутнє), Рекута Євгеній (Наш край), Браташ Ніна (ОПЗЖ), Солдатенко Надія (ОПЗЖ), Стеценко Світлана (Наш край), Хоптинець Сергій (Наш край)Юрченко Тетяна (За майбутнє).
11 «Утримались»: Бартош Ігор (Батьківщина), Завадько Віктор (Батьківщина), Зеленська Вікторія (Слуга народу), Козій Анатолій (Батьківщина), Колєснік Людмила (Слуга народу), Помаран Павло(Слуга народу), Роздобудько Володимир (Європейська солідарність), Свередюк Артур (Слуга народу), Хоменко Альбіна (Батьківщина), Шпота Юлія (Сила і честь), Стогній Олег (Наш край)
І лише 10 проголосували «За».