Вчора
На Сумщині протягом дня зафіксовано 66 вибухів
На Сумщині відзначили працівників сільського господарства
Екснардеп від Сумщини Деркач увійшов до оборонного комітету російської Ради Федерації
На Чернігівщині спіймали рибалок-браконьєрів із Сумщини
Молоді вчені СНАУ отримали стипендії Кабміну
У Сумах на крафтовому ярмарку зібрали понад 9 тис. грн для захисників
У Курській області загинув захисник із Охтирки Олександр Галкін
“Ростив, соціалізував, привчав”. Як на Сумщині тренують собак-детекторівФОТО
Кохання попри все: на Сумщині за 10 місяців цього року побралися понад 3170 пар
На Глухівщині внаслідок зіткнення з ворожою ДРГ загинув воїн із Житомирщини
Юні конотопські танцюристи відзначилися на “Кубку Карпат”
Керівництву Сумської облради заднім числом у півтора рази підвищили посадові оклади
Жителя Конотопського району викрили у незаконному зберіганні зброї
Жителі Сумщини у петиції просять посилити захист області від ворожих безпілотників та ракетних атак
На фронті загинув захисник із Охтирщини Михайло Саливін
ФЦ “Барса” очолив новий керівник
У Сумах відзначили переможців конкурсу «Всесвіт очима дитини – 2024»
У Шостці попрощалися з 26-річним захисником України Артемом Баранчуком
На Сумщині СБУ викрила засновників благодійного фонду у схемі для виїзду ухилянтів
Викрав службове авто з лікарні та зник: у Сумах поліцейські затримали зловмисникаФОТО
У Сумах сп’янілий водій рухався зустрічною смугою із пробитими колесамиВІДЕО
Імена для новонароджених: як називали дітей у Сумах у жовтні
У Ромнах вогнеборці ліквідували загоряння магазинуВІДЕО
В Охтирці поховали військовослужбовців Ігоря Троня і Романа Велигорського, які загинули на Курщині
На Херсонщині загинув захисник із Конотопського району Віталій Полюхович
Сумське товариство захисту тварин запрошує на толоку
В Охтирці розшукали підлітків-розбишак, які пошкодили фігури динозаврів в міському паркуФОТО
Шосткинський ансамбль сучасного танцю “Let’s go” відзначився на всеукраїнському фестивалі
У Степанівці попрощалися із захисником Олександром Левенцем
В Охтирці жінка побила палицею співмешканця і заробила штраф

Фракція «Відродження» в Сумській облраді прийняла звернення до Прем’єр-міністра

27 жовтня депутати фракції «Відродження» Сумської обласної ради провели виїзне засідання в місті Охтирка. Головне питання, яке розглядалося, — формування держбюджету на 2018 рік і бажання уряду перенести значну частину соціальних виплат на місцеві бюджети.

Після обговорення депутати прийняли рішення підписати звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з подальшим направленням до Кабміну.

«Причиною таких дій, — говорить голова фракції «Відродження» в Сумській облраді Олександр Будник, — послужив невтішний прогноз для місцевого самоврядування, яке через таку політику Кабміну позбавляється значної частки своїх коштів. У нас немає політичних інтересів у Сумській міськраді, але ми розуміємо, що вилучення кількасот мільйонів з бюджету розвитку міста призведе до скорочення шкіл, дитячих садків і кількості відремонтованих доріг та тротуарів, призупиниться низка проектів з ремонту комунальних мереж, не купуватиметься новий транспорт, скоротиться субсидування КП «Електроавтотранс», що в результаті може позбавити місто такого потрібного соціального виду пересування.

Ще раз підкреслю, партія «Відродження» не має відношення до влади Сум, але як депутати облради, як звичайні жителі ми будемо стояти горою за наше місто. І якщо у нас є шанс щось змінити — будемо це робити. Саме тому ми прийняли таке звернення і будемо всіма силами, разом із народними депутатами від нашої групи у Верховній Раді, домагатися його підтримки та реалізації».  

ЗВЕРНЕННЯ

до Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б. 

Вельмишановний Володимире Борисовичу!

Внесені Кабінетом Міністрів України законопроекти про Державний бюджет України на 2018 рік (реєстр. № 7000 від 15.09.2017) та про внесення змін до Бюджетного кодексу України (реєстр. № 7116 від 15.09.2017) без перебільшення несуть велику загрозу фінансовій спроможності місцевого самоврядування.

Очевидні спроби перекласти на місцеві бюджети невластиві їм функції, які до того ж не забезпечені відповідними ресурсами, є справжнім викликом для місцевих громад.

Поряд із тим, розраховані Мінфіном фінансові нормативи бюджетної забезпеченості по галузях освіти та охорони здоров’я не відповідають реальним потребам споживачів послуг, просимо звернути увагу на загрози, які матимуть негативний вплив на забезпечення громадян житлово-комунальними послугами.

По-перше, викликають занепокоєння прогнозні асигнування у розмірі 57,8 млрд грн, які планується спрямувати у 2018 році на субсидії населенню.

Варто нагадати, що поточний бюджетний рік розпочинався із заборгованістю по субсидіях в обсязі 24 млрд гривень. За оцінками експертів, уже на сьогоднішній день додаткова потреба у фінансуванні субсидій оцінюється приблизно в 10 млрд гривень.

Якщо до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” не будуть внесені зміни та не буде збільшено обсяг асигнувань на субсидії поточного року, до кінця опалювального сезону розрив у потребах і бюджетному фінансуванні може досягти до 30 млрд гривень.

Додатковим тягарем для підприємств житлово-комунального господарства є непогашення державою заборгованості з різниці в тарифах, що призводить до практичної відсутності необхідних обігових коштів у комунальних підприємств. Як наслідок, комунальні підприємства не мають змогу провести своєчасні розрахунки за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії.

Так, станом на 18.10.2017 сумарна прострочена заборгованість перед НАК “Нафтогаз України” підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, складає близько 22 млрд грн, із них лише 6,1 млрд грн. – це борги 2017 року, а майже 16 млрд грн є заборгованістю попередніх періодів.

По-друге, необґрунтованим є намір перекласти з 2018 року на місцеві бюджети відповідальність щодо погашення боргів з пільг за спожиті житлово-комунальні послуги.

Зокрема, внесеним Урядом проектом Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (реєстр. № 7116) передбачається, що погашення заборгованості щодо пільг з оплати спожитих житлово-комунальних послуг, яка виникла в попередніх бюджетних періодах, у 2018 році здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Проте будь-яких механізмів компенсації вказаних видатків за рахунок коштів держбюджету в проекті Державного бюджету України на 2018 рік не передбачено.

Прийняття вказаних змін є прямим порушенням прав місцевого самоврядування та призведе до додаткового навантаження на місцеві бюджети обсягом близько 8 млрд гривень.

По-третє, передача місцевим бюджетам видатків на надання пільг окремим категоріям громадян на оплату житлово-комунальних послуг може значно розбалансувати місцеві бюджети в наступному році.

Зокрема, внесеним Урядом проектом Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (реєстр. № 7116) пропонується передати, починаючи з 2018 року, місцевим бюджетам видатки на надання пільг окремим категоріям громадян на оплату житлово-комунальних послуг.

Проте, будь-яких механізмів компенсації, у тому числі окремої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування наданих та гарантованих державою пільг у повному обсязі, у проекті держбюджету на 2018 рік не передбачено.

Зазначена ініціатива Уряду суперечить положенням Європейської хартії місцевого самоврядування, Конституції України та Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та призведе до додаткового навантаження місцевих бюджетів на 7 млрд гривень.

Загалом, останні ініціативи Уряду щодо зниження соціальних норм споживання житлово-комунальних послуг, які підлягатимуть відшкодуванню за рахунок субсидій, зволікання із відшкодуванням різниці в тарифах та перекладання на місцеві бюджети видатків із надання пільг з оплати спожитих житлово-комунальних послуг, можуть свідчити про намагання самоусунутися від виконання Державою своїх зобов’язань перед місцевими громадами.

У свою чергу, щорічне вилучення з державних програм щодо соціального захисту населення та перенесення пільг на місцевий рівень без компенсаційних ресурсів є звуженням конституційних гарантій.

Указані кроки ставлять під загрозу нормальне функціонування системи житлово-комунального господарства, від чого в кінцевому підсумку будуть страждати громадяни.

З урахуванням вищевикладеного просимо вжити наступних заходів:

  1. Припинити практику зниження соціальних норм споживання житлово-комунальних послуг, які підлягатимуть відшкодуванню за рахунок субсидій, а також утриматися від будь-яких інших кроків, спрямованих на обмеження кола одержувачів субсидій та їх доступності.
  2. Запровадити мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію на період до проведення повного аудиту фактичних витрат виробників, які враховані при формуванні вказаних цін і тарифів.
  3. Забезпечити розробку законопроекту про внесення змін до Державного бюджету України на 2017 рік, які повинні передбачати збільшення асигнувань для повного погашення заборгованості із субсидій та боргів минулих періодів із надання пільг за спожиті житлово-комунальні послуги. Зокрема, передбачити 5 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах минулих років, що виникла через встановлення національним регулятором економічно необґрунтованих тарифів.
  4. Не допустити передачі на рівень місцевих бюджетів фінансування пільг з оплати житлово-комунальних послуг та закріплення обов’язку місцевих рад погасити заборгованість минулих років з оплати таких послуг. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг ветеранам та дітям війни, чорнобильцям, багатодітним сім’ям та іншим категоріям громадян мають бути гарантовані Державою відповідними законами.

З повагою голова фракції «Відродження» у Сумській обласній раді О. А. Будник

Поділитися в соціальних мережах
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника