На Сумщині в камені увіковічнили бандерівця
11 лютого в Конотопі урочисто відкрили меморіальну дошку місцевому провіднику ОУН Григорію Скибі.
Пам’ятний знак встановлено за адресою вул. Парківська, 8, на будівлі Станції юних туристів – саме тут раніше функціонувала школа, де працював Григорій Скиба.
Мер-свободівець Артем Семеніхін у Фейсбуці назвав подію знаменною і пообіцяв на цьому не зупинятися, вивчаючи борців із “окупацією совєтами”:
“Діяльність Конотопського крайового проводу ОУН-УПА ще слабо досліджено, але сам факт існування цієї організації на північному сході України в черговий раз розвіює міф про те, що боротьба Українців за свою Державу протягом окупації совєтами мала місце лише в західній Україні”.
Скиба Григорій Андрійович – «Гас» (10.01.1893, с. Дептівка – 10.04.1956) – козак 4-ї Сірожупанної дивізії Армії УНР, Конотопський окружний провідник ОУН (б).
Уродженець с. Дептівка на Конотопщині. Телеграфіст за фахом. Учасник Першої світової війни. Вояк повстанського загону отамана Сорочинського (липень 1919 р). До Армії УНР зголосився добровольцем в серпні 1919 р. Учасник боїв з Червоною армією. Восени 1920 р., разом з українським військом, відступив на територію Польщі, де потрапив до таборів інтернованих. У 1923 р. повернувся в Україну. В’язень ГУЛАГу. Після звільнення з табору оселився у м. Кривий Ріг, працював бухгалтером у «Криворіжбуді».
Під час Другої світової війни працював у статистичному відділі міської управи, де познайомився з іншим ветераном Армії УНР – сотником Петро Петієм. За пропозицією сотника зголосився до ОУН(б). За підпільну антинімецьку діяльність перебував під арештом Гестапо. Творець українського націоналістичного підпілля на Конотопщині, згодом – Конотопський окружний провідник ОУН (б). У 1946 р. засуджений до 15 років ГУЛАГу і 5 років поразки у громадянських правах. Помер у більшовицькому концтаборі.
Джерело: http://www.05447.com.ua/