У Путивлі пройшла хресна хода з чудотворною Молченською іконоюФОТО
Збережемо пам’ять разом заради майбутнього, – Ігор МолотокФОТО
Справа про стрілянину на Терезова: обвинуваченого продовжать тримати під вартою
Матері загиблого військовослужбовця з Ямпільщини вручили орден
Останки німецьких та радянських солдатів, знайдені на Сумщині, чекають на перепохованняФОТО
У Сумах відновлюють роботу найбільші ТРЦ “Мануфактура” і “Євробазар”
Усі сумські школярі виходять на очне навчання
Сумчан запрошують долучитися до розробки Правил благоустрою
Поліція Сумщини готова забезпечити правопорядок під час проведення заходів 8 і 9 травня
Футбольний клуб «Суми» пішов на карантин через коронавірус
В обласному краєзнавчому музеї презентували фотодокументальну виставку «Солдатський літопис війни»ФОТО
До “Парку радянського періоду” у Путивлі передали 5 пам’ятників із Полтавської області
У Глухові розумово відсталу притягли до відповідальності за крадіжку
Понад 20 прожекторів освітлюватимуть у Сумах пам’ятники полеглим ГероямФОТО
Рішення обласної комісії: Сумщина переходить у “жовту” зону
Звільнився керівник Білопільського відділу освіти
На Сумщині створюють ще один краєзнавчий музей
На митному пості «Центральний» виявили порушення вимог міжнародних стандартів
У Сумах завершився чемпіонат України з хокею на траві
На Сумщині розкрили зухвале вбивство 2017 року
Взяли під варту водія, який п’яним скоїв смертельну ДТП зі спортивним суддею
Команда сумчанина перемогла у матчі чемпіонату України
Парк «Сеймский» используют как финансовую прокладку?
Сумщина офіційно виходить із “червоної” зони 8 травня
Незаконний поруб дерев зі збитками у майже 300 тис грн – на лаві підсудних опинився житель Сумщини
На Сумщині проходить Відкритий Всеукраїнський турнір із дзюдо «Кубок Перемоги» серед жінок
Будинок під мостом. Сумська родина не отримала квартир, обіцяних мерією при будівництві мосту
СумДУ долучився до оновленої Великої хартії університетів
Під Сумами врятували від знищення літню кухню та житловий будинок
Сумська філармонія підготувала онлайн-концерт “Жінка. Мати. Перемога”

Новий мер Охтирки дав перше інтерв’ю

Ще до офіційного проголошення підсумків місцевих виборів та підрахунку результатів на всіх дільницях стало зрозуміло, що тільки диво допоможе Охтирському міському голові Ігорю Алєксєєву зберегти свою посаду. Мера-дорожника має змінити мер-лікар.

Завідувач ортопедичним відділенням ОЦРЛ Павло Петрович Кузьменко рік тому увірвався у медійний простір з критикою якості будівництва лікарні-довгобуду.

Павло Кузьменко вже має невеликий досвід у політиці. Це друга спроба зайняти найвищу владну посаду в Охтирці. Також висувався він і кандидатом у депутати міськради від «Солідарності» і навіть у певний період агітував за Ігоря Алєксєєва.

Що примусило прихильника Алєксєєва стати його суперником – читайте далі.

Павле Петровичу, чому ви вирішили займатися політикою в Охтирці?

Коли мені було 30 років, рішення балотуватися на посаду міського голови прийняв легко і просто. В один день. Перша спроба виявилася невдалою, на відміну від цьогорічних виборів. Здобув перемогу, можливо тому, що зараз це було виважене та обдумане рішення. Вирішив балотуватися на мера вдруге, коли відчув, що потрібний людям не тільки як лікар, а ще й як очільник виконавчої влади.

Зараз жалкуєте чи радієте, що з першої спроби не вийшло?

Кожний зроблений крок, наближає людину до цілі. Тому жалкувати чи радіти немає з чого. На мій погляд, перший раз висунув свою кандидатуру на хвилі романтизму після Помаранчевої революції, коли я, як і кожна молода людина, був сповнений бажання щось зробити більшого для людей та громади. Але не мав достатнього досвіду для того, щоб донести свої думки та ідеї до широкого загалу.

Вибори відбувалися у 2006 році, на цей момент через мої руки пройшло понад 10 тис. пацієнтів. Вони бачили моє відношення до справи, спілкувалися в т.ч. на різні теми, не тільки про здоров’я.  Відзначали, що я рішучий, що в мене щире бажання щось змінити, що не боюсь висловлювати свої думки керівництву та інше. До речі, висунув свою кандидатуру в мери у передостанній день подання документів. І мене це ніяким чином не злякало – що часу обмаль. Тоді ще треба було зібрати 200 голосів на свою підтримку, щоб зареєстрували. Після підбиття підсумків голосування стало відомо, що я, набравши 1030 голосів, підібрався ближче до «призової» трійки (5-ий з 15-ти). Але мій результат виявився ненабагато ліпшим, ніж у одіозного Петра Рекала. Тобто, оцінка охтирчан, хто з нас став би кращим мером виявилася приблизно рівна. І це мене сильно розчарувало у політиці.

Другого разу ви висувалися депутатом від політичної сили, з якою ототожнюють діючого мера.

Мене, безпартійного, лідер Охтирського осередку партії вмовив замінити людину, яка зняла свою кандидатуру в останню мить.

  …І агітували за Ігоря Алєксєєва… 

Підтримував. Бо на той момент у протистоянні законно обраного мера Олега Кас’яненка та секретаря міськради перший не встояв. Тоді між Олександром Цілуйком та Ігорем Алєксєєвим я став на бік Ігоря Юрійовича.

Що призвело до зміни вашого ставлення до Ігоря Алєксєєва?

Аналіз дій та вчинків без емоцій. Вони складалися поступово внаслідок обдумування дій усієї владної команди того часу. В числі яких були мої однодумці, друзі, вдячні пацієнти. Активно пропонували посаду головного лікаря, хоч я не погоджувався. Бо того часу ставив перед собою у пріоритет більше займатися лікарською, а не адміністративною роботою. А також, згодом, зрозумів справжні наміри місцевої влади та не зміг спостерігати мовчки – і те, що я бачив мене засмучувало все більше й більше.

З чого почалися непорозуміння?

Перше непорозуміння між мною і Алексєєвим виникло під час примусового відправлення медичного персоналу за власний рахунок у відпустки. На людей тиснули, щоб вони писали заяви, бо грошей у бюджеті в кінці року не вистачало. Став на захист колег. Вирішив висловити свою позицію та обурення цим неподобством і прийшов особисто до мера. Наша бесіда на підвищених тонах повністю розставила всі крапки над «і» та дала остаточну впевненість у нещирості заявлених намірів політика.

Він не захотів шукати інші можливості для латання дірок бюджету міста – альтернативним наповненням, не відмовився від розважальних забаганок – а вирішив заощаджувати на залежних від влади і тому незахищених людях. Не хочу жодним чином нікого образити, але педагоги, лікарі, інші бюджетники, коли їхні права утискають бояться й рота відкрити, щоб не потрапити в немилість до керівництва міста.

Вас наздогнали утиски?

Так, першим брудним кроком в мою адресу стало звільнення коханої дружини з роботи, посипалися різні погрози. А з погрозами стали відкриватися ситуації, які я бачив у зовсім іншому світлі. Тому віддалення між нами почалося скоріше за ініціативи Алєксєєва, аніж з моєї. Життєва позиція, сповідувані принципи не залежать від політичної кон’юнктури, адже підтримую не конкретну людину у політиці, а ідеї, наміри та справи, якими керується політик.

Що спонукало піти в опозицію?

Незважаючи на мою конструктивну критику на адресу бездумної закупівлі медобладнання за астрономічні суми, яку я минулоріч озвучив під час медичної наради у присутності 100 лікарів, мене не почули.

Я намагався аргументувати – недостатньо мати на балансі медичний інструментарій, потрібно, щоб обладнання запрацювало – а мер почав вести себе неприпустимим способом – кричати та переходити на особисті образи.

Спочатку навчають людей, вишукують необхідних фахівців під медобладнання рівня наукового інституту, інакше просто стоятиме дороговартісне устаткування без діла, доки не застаріє.

На той час було б доцільніше придбати для міської лікарні апарати ШВЛ іншого виробника, набагато дешевші і у більшій кількості. Вони б сьогодні нам дуже знадобилися.

З літа минулого року, на Погоджувальній раді заявив про 5 суттєвих недоробок, які необхідно усунути перед прийманням довгобуду ЦРЛ в експлуатацію. Кваліфіковані поради та пропозиції проігнорували, як наслідок унеможливили дотримання санітарних вимог при обробці приміщень та розмежування санітарних зон в лікарні. Найбільш гостро питання постало сьогодні, під час пандемії коронавірусу.

Вашу критику почули тільки коли в лікарні рухнула стеля? 

Так, стався прикрий випадок – руйнація стелі у новому корпусі ЦРЛ. Він прикував увагу різних ЗМІ та набув резонансного розголосу, після приїзду харківських блогерів з ГО «Патон». Тоді переконався, що вплив ЗМІ є суттєвим. Цілковито підтримую визнання преси як 4-ої гілки влади.

Яким чином фінансувалась виборча кампанія?

Кошти, що витраченні на виборчу компанію – особисті, зароблені власноруч. Основні витрати склали замовлення банерів приблизно на 4 тис грн., 60 пачок паперу, на яких ми друкували листівки; внески, встановлені державою та інше.

На Вашу думку, опоненти не розрахували Ваші чи свої сили?

Вони не врахували думку людей, обізнаність охтирчан станом справ у місті. Хоч не кожне порушення Закону отримує справедливу оцінку суду і не по кожному порушуються кримінальні справи, але люди не сліпі. Коли приходить час виборів – настає розплата.

Ваші перші кроки на новій посаді?

Планую втілювати в життя обговорену та підтриману на зустрічах з виборцями програму. Перш за все потрібний невідворотній фінансовий аудит всіх комунальних підприємств та установ.

Дехто вважає, що Охтирка втратить гарного лікаря і не отримає гарного мера. 

Розумію ці побоювання, але відразу заспокою скептиків – кожну роботу за яку я берусь, виконую однаково якісно. Висловлюю щиру вдячність жителям Охтирської ОТГ за довіру. Вірю і бачу наше місто зі змінами на краще!

okhtyrka.net

Поділитися в соціальних мережах
На вихідні прогнозують дощі, заморозки та сильний вітер
РНБО може запровадити санкції проти облгазів Фірташа – ЗМІ
Лукашенко объявил о появлении белорусской вакцины от коронавируса
Внутрення угроза и прелюдия перед Путиным. Что пишут о визите Блинкена в Украину западные СМИ
Як отримати вакцинацію проти COVID-19 без сімейного лікаря. Пояснення МОЗ
Запрет на вечеринки и закрытые пляжи! В Египте и Турции ввели новые жесткие правила отдыха
Україна вийшла з третьої хвилі пандемії – МОЗ
Блинкен и Нуланд раскритиковали Киев за увольнение Коболева. Зеленский с ними не согласился
Індія побила власний COVID-рекорд з кількості нових хворих
Кривой Рог стал первым городом Украины с бесплатным общественным транспортом
В Белом доме поддержали вступление Украины в НАТО после выполнения обязательствВІДЕО
В Туркменистане ветеранов обязали сдать деньги на подарки, которые им вручит президент 9 мая
В метро Рио-де-Жанейро произошла перестрелка: погибли 25 человек
Сыновья Лукашенко выиграли чемпионат по хоккею в Минске
В США шестиклассница устроила охоту на учеников: ранены три человека
Facebook отчитался, что удалил в украинском сегменте сотни ботоферм “Слуги народа” с бюджетом в $210 тысяч
Джен Псаки решила уйти с поста пресс-секретаря президента США
Англия и Испания. Определились финалисты Лиги Европы
В Британии на фоне локдауна зафиксировали 20-летний рекорд смертности от алкоголя
Ковидный маховик снова раскручивается: новых зараженных в Украине стало больше на 8 404 человека
Вчора
Уже через неделю в Украине не останется “красных” регионов – эксперты
Зеленський та Блінкен обговорили реформи, Донбас і ще багато тем
В Украине до 1 июля планируют запустить ковид-сертификаты – Степанов
Президент Болгарии решил распустить парламент страны
В Запорожье под видом реабилитационного центра создали подпольную тюрьмуФОТО
В Черкассах смягчили карантин. Открываются спортзалы и бассейны
В Карпатах нашли тело туристаВІДЕО
Венгрия стала первой страной Европы, вакцинировавшей больше половины населения от коронавируса
В Индонезии сотрудники фармацевтической компании продали использованных и отмытых тестов на коронавирус на $125 000
Румыния подарит Украине 100 тысяч доз вакцины AstraZeneca