Реформу самоврядування на Сумщині проводять “для галочки”?
Реформи у сфері місцевого самоврядування не можуть бути ефективними без визначення мети, наявних проблем та очікуваних результатів. У цьому впевнений депутат Сумської облради від партії «Відродження» Микола Березін. Про це він заявив, коментуючи зміни до Перспективного плану громад Сумської області.
«Будь-які зміни проводяться заради досягнення певної мети. У даному випадку мета – поліпшити життя людей в об’єднаних тергромадах. Але наявними методами проведення реформ цього неможливо досягти.
Перш за все потрібно вивчити проблеми кожної території та скласти план заходів щодо їх усунення. А проблем в області достатньо. Це, перш за все, — одна з найгірших в Україні демографічна ситуація, особливо в селах: тут коефіцієнт скорочення населення перевищує середньоукраїнський більше ніж у 2 рази (!). Серйозними проблемами є зростання цін на послуги і продукти харчування, низькі зарплати жителів області, відсутність доріг, сільських лікарів та обладнання тощо. Перелік проблем можна продовжувати, але від цього їх менше не стане: необхідно їх визначити і терміново працювати над вирішенням», — наголосив Микола Березін.
Депутат надав свої пропозиції органам місцевого самоврядування, обласній раді та облдержадміністрації в рамках змін до Перспективного плану громад Сумської області:
- При затвердженні проекту Перспективного плану добровільного об’єднання тергромад Сумською облрадою у рішенні від 25.06.2015 п. 4 передбачено: «Доручити облдержадміністрації та Офісу реформ підготувати і подати обласній раді паспорти ОТГ за показниками, розробленими постійною комісією з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва та надати коефіцієнти їх спроможності». На сьогодні паспорти підготовлені, але не повністю. Це рішення облради необхідно терміново виконати у повному обсязі.
- При розробці проектів прогнозу соціального та економічного розвитку області, міст, районів, ОТГ на 2018-2022 роки взяти за основу проблеми та резерви ОТГ, районів, міст, зазначені в паспортах соціально-економічного розвитку, у районних та міських програмах. Відповідальні: облдержадміністрація та обласна рада.
- Вирішити питання фінансування районних рад, структурних підрозділів, які залишилися в них (об’єкти охорони здоров´я, спорту, управління та ін.). Відповідальні: облдержадміністрація та обласна рада.
- Підготувати Положення та прийняти на сесії облради, в якому, керуючись Законами України, передбачити вимоги до підготовки галузевих програм, програми соціально-економічного розвитку, бюджету, організацію їх виконання та контролю, а також взаємодію, відповідальність, права та обов’язки обласної ради, облдержадміністрації, районних рад, міст та об’єднаних територіальних громад. Відповідальні: обласна рада.