Сумський депутат запросив дівчину на прийом… у кафе
Зі своїми правами сумські обранці здебільшого знайомі, а от зобов’язання, які вони мають виконувати перед виборцями, знають не всі. До таких висновків прийшли спеціалісти кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ разом з фахівцями ГО «Ліга захисту» під час моніторингу роботи депутатів Сумської міської ради.
Роботу депутатів Сум досліджували в рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охопила 8 областей України. Перевіряли в першу чергу, як обранці звітують, здійснюють прийом виборців та комунікують з людьми, які їх обирали.
За результатами аналізу, із 42 депутатів Сум свій звіт за минулий рік на офіційному сайті міськради не оприлюднили 7 депутатів: В’ячеслав Калініченко, Світлана Липова, Володимир Никоненко, Володимир Шилов, Андрій Баранов, Олександр Вегера та Оксана Малюк. Остання своїх повноважень набула пізніше, тому, за словами фахівців, її можна викреслити із загального списку, пише spec-kor.com.ua.
“Здебільшого у своїх звітах депутати вказували відвідуваність сесій, ремонти, встановлення дитячих майданчиків, закупівлю обладнання та подання депутатських запитів. Про важливі та складні рішення вони практично не говорили. Зовсім не йдеться про контроль за виконанням цих рішень. Проаналізували також ми і запити депутатів. Подають вони їх в основному стосовно вирішення комунальних питань – то обрізка дерев, то ремонт даху, то ще щось. Така тенденція говорить про те, що ЖЕКи з цими питаннями справитись не можуть і люди намагаються все вирішити через депутатів”, – говорить Ірина Стегній, координатор кампанії «Атестація депутатів місцевих рад у місті Суми.
За словами кандидата політичних наук, доцента СумДУ Андріани Костенко, переважна більшість сумських обранців не проводять регулярні прийоми і практично не комунікують із виборцями. Виборців приймають згідно з графіком лише третина депутатів.
“Такі висновки ми зробили не просто так. Наші студенти були на прийомах у депутатів. Деякі проводять їх за правилами, деякі ці правила повністю ігнорують. Був такий депутат, який запрошував на прийом у лікарню, де він лікувався, а був і такий, що дізнався про візит до нього студентки і запросив її на прийом у кафе. А ще у трьох була приймальня на трьох. Загалом, 70% депутатів Сумської міської ради не ознайомлені з законодавством, яке регламентує їх діяльність. Права свої вони знають, а ось зобов’язання, не всі. Виконують їх в основному лише голови фракцій”, – розповіла Андріана Костенко, кандидат політичних наук, доцент СумДУ.
Також у ході дослідження фахівці виявили, що дуже мало депутатів Сум комунікують із виборцями за допомогою соціальних мереж. Найактивніші у мережі Фейсбук 11 обранців: Андрій Крамченков, Володимир Чепік, Віталій Бурбика, Максим Галицький, Ігор Перепека, Олександр Зименко, Дмитро Лантушенко, Олег Левченко, Юлія Левченко, Володимир Никоненко, Євгеній Скоробагатський. Інші ж або рідко розміщують інформацію та не спілкуються з виборцями у коментарях та особистих повідомленнях, або взагалі не мають профілів у соціальних мережах.
Далі фахівці планують аналізувати декларації, дивитись, хто які рішення “просуває” та за що голосують депутати. Звернути увагу також планують на те, як відвідують обранці сесії та чи займаються кнопкодавством.